Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitāšu arhīvs

Lekcijās par HIV infekciju izglītos paaugstinātā riska profesiju pārstāvjus

03.12.2015, 00:00

 

Atsevišķu profesiju pārstāvjiem risks inficēties ar HIV tiek vērtēts kā paaugstināts, tāpēc Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizē lekciju ciklu darba vietās, lai veicinātu informētību par HIV infekciju, profilaksi un agrīnu diagnostiku tieši šo profesiju pārstāvju vidū. Joprojām Latvijā katru gadu tiek reģistrēti vairāki gadījumi, kad operatīvo dienestu darbinieki pēc saskares ar potenciāli HIV inficētu materiālu vēršas pēc medicīniskās palīdzības.

Lasīt vairāk...

Noslēgusies kampaņa “Man ir tīri zobi!”

02.12.2015, 00:00

 

Lai veicinātu bērnu un pusaudžu mutes dobuma un zobu regulāras un pareizas kopšanas paradumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) no septembra līdz novembra beigām īstenoja sabiedrības informēšanas kampaņu „Man ir tīri zobi!”.

Lasīt vairāk...

Pasaules AIDS dienas aktivitātēs iesaistās 75 izglītības iestādes

02.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aicinājumam atbalstīt Pasaules AIDS dienai veltītās aktivitātes atsaucās 75 izglītības iestādes visā Latvijā, iesaistot vairāk nekā 7000 skolēnu un studentu. Pasākumu mērķis ir veicināt informētību par HIV infekciju, profilakses un agrīnas diagnostikas nozīmi tieši jauniešu vidū.

Lasīt vairāk...

Sadarbībā ar šefpavāru izveidotas trīs sirds veselībai draudzīgas receptes

01.12.2015, 00:00

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs jau trešo gadu organizē informatīvo kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Šogad kampaņas ietvaros kopā ar veikalu tīkla “Rimi Gardēžu” komandas dalībnieku un šefpavāru Normundu Baranovski izveidotas trīs receptes – zupa, pamatēdiens un saldais ēdiens, kuru sastāvdaļas un pagatavošanas veids ir draudzīgs sirds un asinsvadu veselībai. Recepšu lapas ar uztura speciālista komentāriem ikvienam interesentam jau ir pieejamas Rimi veikalos visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Pasaules AIDS dienā noslēdzas ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV”

01.12.2015, 00:00

 

1.decembrī, Pasaules AIDS dienas ietvaros, notika Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētā konkursa – Ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV!” – fināls. Par konkursa uzvarētājiem kļuva Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentes Ilona Rupā un Evita Važeņina.

Lasīt vairāk...

1.decembris – Pasaules AIDS diena, konkursa – ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV” fināls

30.11.2015, 00:00

 

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina uz konkursa – Ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV!” – finālu. Vienlaikus pasākums iezīmēs Pasaules AIDS dienu un informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” noslēgumu.

Lasīt vairāk...

Videokonferencēs izglītos skolēnus par seksuālo un reproduktīvo veselību

27.11.2015, 00:00

 

Otrdien, 1.decembrī, portāla E-klase būs iespējams tiešraidē sekot līdzi videokonferencēm par nozīmīgiem seksuāli reproduktīvās veselības jautājumiem. Kopumā paredzētas divas 40 minūšu garas videokonferences. Pirmās tiešraides mērķauditorija ir vispārizglītojošo skolu 8. - 9.klašu skolēni, un tās sākums ir plkst. 9.00. Videokonferencē būs ietvertas tādas tēmas kā pirmās attiecības, atbildība attiecībās, sava ķermeņa iepazīšana.

Lasīt vairāk...

Aptaujas rezultāti: Latvijas iedzīvotāju vieglo alkoholu neuzskata par alkoholu

27.11.2015, 00:00

 

Informatīvās kampaņas „Lai būtu skaidrs!” ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicināja sociālā tīkla Draugiem.lv lietotājus aizpildīt testu „Cik daudz Tu patiesībā zini par alkoholu?”. Atsaucība liecina, ka alkohola lietošanas jautājumi ir ļoti nozīmīgi, bet sniegtās atbildes – ka zināšanas par alkoholu vērtējamas kā nepietiekamas.

Lasīt vairāk...

Par vakcīnu pret rotavīrusu infekciju

27.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) vēlas informēt par vakcīnas pret rotavīrusu infekciju pasūtījumiem 2015. gada decembra mēnesī, kā arī 2016. - 2017. gadā.

Lasīt vairāk...

Noslēgusies akcija Latvijas restorānos un kafejnīcas “Te mīl Tavu sirdi!”

26.11.2015, 00:00

 

Ar mērķi pievērst lielāku uzmanību uzturam, ko lietojam ikdienā, Latvijas restorānos un kafejnīcās divu nedēļu garumā, no 9. līdz 22. novembrim, norisinājās akcija “Te mīl Tavu sirdi!”. Tās laikā ēdināšanas iestādēs, kas bija pieteikušas savu dalību, apmeklētājiem tika piedāvāts kāds sirdij vērtīgs ēdiens, kā arī bija pieejami informatīvi materiāli par sirds un asinsvadu veselībai draudzīgiem ēšanas paradumiem. Akcija notika gan Rīgas kafejnīcās un restorānos, gan ēdināšanas iestādēs reģionos: kafejnīcās “Cup&Cino”, Gaismas Pils restorānā “Klīversala”, “Mellenes ar pienu”, restorānos “Tiirs”, “Čarlstons” Rīgā, kā arī “Gords” Rēzeknē, “Dinaburga” Daugavpilī, “Kuldīgas Metropolē”, “Upē” un “Upelē” Liepājā, “Krasta krogā” Aizkrauklē, “Vēja ligzdā” Ropažos, “Ceļavējš” Jēkabpilī un “MadCafe” Ādažos.

Lasīt vairāk...

Skolēni savos darbos ir kategoriski pret vecākiem, kuri smēķē bērnu klātbūtnē!

26.11.2015, 00:00

 

Analizējot jaunākos datus par smēķēšanas un pasīvās smēķēšanas izplatību un tendencēm Latvijā, vērojama pozitīva tendence. Samazinājies regulāri smēķējošo skolēnu skaits un palielinājies to pusaudžu īpatsvars, kuri nekad nav pat pamēģinājuši smēķēt. Piemēram, skolēnu (13-15 gadi) īpatsvars procentos, kuri pašreiz smēķē cigaretes ir samazinājies no 32% smēķējošo skolēnu 2011.gadā uz 17% - 2014.gadā.

Lasīt vairāk...

Eksperti tiešraidē diskutēs par gripas profilaksi

25.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecību Latvijā piektdien, 27.novembrī, plkst. 11:00 aicina tiešraidē vērot ekspertu diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar gripu. Tiešraidi būs iespējams skatīties internetāwww.spkc.gov.lv, www.vm.gov.lv, www.tvnet.lv un www.maminuklubs.lv.

Lasīt vairāk...

Aicina uz kampaņas “Man ir tīri zobi!” noslēguma pasākumu

24.11.2015, 00:00

 

Sestdien, 28.novembrī, bērnus un viņu vecākus aicinām uz “Bērnu rītu” kinoteātrī Cinamon. No plkst. 11:00 līdz 14:00 kopā ar kampaņas “Man ir tīri zobi!” varoņiem – Zobiņu Baltiņu un Zobugrauzi Urķi norisināsies dažādas aktivitātes. Savukārt mediju pārstāvjus aicinām plkst. 12:00 uz kampaņas noslēguma preses konferenci.

Lasīt vairāk...

Par vakcīnu pret tuberkulozi (BCG)

24.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka Nacionālais veselības dienests ir noslēdzis Piegādes līgumu ar SIA “Vakcīna” par vakcīnas pret tuberkulozi, kas ražota Polijā, iegādi jaundzimušajiem un zīdaiņiem 2015.gada novembra un decembra mēnešiem, jo joprojām pastāv ražošanas problēmas Dānijas uzņēmumā Statens Serum Institute.

Lasīt vairāk...

Akcijā „HIV nešķiro – domā par drošību!” iesaistās 14 publiskās izklaides vietas visā Latvijā

23.11.2015, 00:00

 

Šodien tiek uzsākta akcija „HIV nešķiro – domā par drošību!”, kurā dalību pieteikušas 14 publiskās izklaides vietas visā Latvijā. Akciju organizē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), un tā norisināsies līdz 6.decembrim.

Lasīt vairāk...

Noslēgsies kampaņa pret pasīvo smēķēšanu „Izvairies no smēķētāja”

23.11.2015, 00:00

 

Aicinām mediju pārstāvjus uz kampaņas “Izvairies no smēķētāja” noslēguma preses konferenci, kas notiks 25. novembrī plkst. 12.00 Rīgas 72. vidusskolas aktu zālē, Ikšķiles ielā 6 (netālu no t/c ZOOM).

Lasīt vairāk...

Speciālisti aktualizē infekciju kontroles nozīmību slimnīcās

20.11.2015, 00:00

 

Noslēdzot Pasaules Veselības organizācijas Pasaules Antibiotiku nedēļu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien rīkoja informatīvu semināru slimnīcu speciālistiem par aktualitātēm antimikrobās rezistences jomā un infekciju kontroles nozīmi stacionārajās ārstniecības iestādēs.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina veikt bezmaksas HIV un C hepatīta eksprestestu

17.11.2015, 00:00

 

Šogad no 20. līdz 27. novembrim norisināsies Eiropas HIV un hepatīta testēšanas nedēļas akcija, kuras ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina ikvienu interesentu veikt anonīmu, konfidenciālu un bezmaksas HIV un C hepatīta eksprestestu. Šos testus būs iespējams veikt kādā no 23 vietām visā Latvijā. Informācija par testa veikšanas kārtību un atrašanās vietām, pieejama ŠEIT. Pagājušā gada akcijas ietvaros vairāk kā 600 Latvijas iedzīvotāju bez maksas uzzināja savu HIV testa rezultātu.

Lasīt vairāk...

Izveidota animācijas filma vecākiem par alkohola lietošanas jautājumiem

16.11.2015, 00:00

 

„Vecāku saruna ar pusaudzi par alkohola lietošanas jautājumiem ir ļoti nozīmīgs faktors brīdī, kad pusaudzim būs jāveic izvēle – lietot alkoholiskos dzērienus un pakļaut sevi riskam vai atteikties. Diemžēl pieredze liecina, ka vecāki nezina, kā runāt ar pusaudzi par šiem jautājumiem, kā atbalstīt un palīdzēt,” norāda AIJA PELNE, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja.

Lasīt vairāk...

Pasaules Antibiotiku nedēļas ietvaros speciālisti atgādina par pareizu antibiotiku lietošanu

16.11.2015, 00:00

 

Antibiotiku rezistence mūsdienās arvien vairāk kļūst par pieaugošu sabiedrības veselības problēmu un gan Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra, gan Pasaules Veselības organizācijas speciālisti atzīst, ka, turpinot neatbilstoši lietot antibiotikas, sasniegsim “pēc antibiotiku” laikmetu.

Lasīt vairāk...

20-40 no 353 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC