Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitāšu arhīvs

Antibiotiku lietošana un mikrobu rezistence

16.11.2015, 00:00

 

Kas ir antibiotikas?

Antibiotikas, kas tiek dēvētas arī par antibakteriāliem līdzekļiem, ir medikamenti, kas nonāvē baktērijas vai nomāc to augšanu, tādā veidā ārstējot infekcijas slimības cilvēkiem, dzīvniekiem un dažreiz arī augiem.

Lasīt vairāk...

Aicina skolas un augstskolas iesaistīties Pasaules AIDS dienas aktivitātēs

13.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina Latvijas skolas un augstskolas no 1.-4.decembrim iesaistīties Pasaules AIDS dienai veltītajās aktivitātēs, kuru mērķis ir veicināt informētību par HIV infekciju, profilakses un agrīnas diagnostikas nozīmi jauniešu vidū.

Lasīt vairāk...

Skolēni zina, ka smēķēt ir kaitīgi, bet neaizdomājas par sekām

13.11.2015, 00:00

 

“Brīvs”komanda turpina viesošanos Latvijas skolās ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi un aicina pusaudžus neuzsākt smēķēt, kā arī tos, kas jau smēķē – atmest šo kaitīgo ieradumu.

Lasīt vairāk...

Latvijas restorānos un kafejnīcas var nobaudīt sirds veselībai draudzīgus ēdienus

10.11.2015, 00:00

 

Ar mērķi pievērst lielāku uzmanību ikdienas uzturam, Latvijas restorānos un kafejnīcās ir uzsākta akcija “Te mīl Tavu sirdi!”, kas notiek Slimību profilakses un kontroles centra organizētās informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Latvijā pieaudzis reģistrēto difterijas gadījumu skaits bērniem

06.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka pēdējos gados pieaudzis reģistrēto difterijas gadījumu skaits, sevišķi bērnu vidū. No 2009.-2011. gadam kopā tika reģistrēti 14 difterijas gadījumi, taču netika reģistrēti saslimšanas gadījumi bērniem. Nākamajos trijos gados – no 2012.-2014. gadam tika reģistrēti 35 difterijas gadījumi, no tiem 12 gadījumi bērniem. 2015. gadā epidemioloģiskā situācija ar difteriju joprojām ir nelabvēlīga – no 2015. gada janvāra līdz oktobra beigām kopā reģistrēti 9 difterijas gadījumi, no tiem 4 gadījumi bērniem.

Lasīt vairāk...

Aicina studentus pieteikties ideju kaujām „Ar zināšanām pret HIV”

04.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludina pieteikšanos konkursam – ideju kaujām „Ar zināšanām pret HIV”. Konkursā aicināti piedalīties Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti, lai kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus sabiedrības informētības un izglītošanas veicināšanai par HIV infekciju.

Lasīt vairāk...

Uzsāk diskusiju ciklu vecākiem „Pusaudzis un alkohols – kā runāt, atbalstīt, palīdzēt?”

02.11.2015, 00:00

 

Lai veicinātu vecāku informētību un attieksmes maiņu par alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū, kliedējot mītus un sniedzot praktiskus padomus, kā runāt ar pusaudzi par alkohola lietošanu, Kuldīgā, Valkā, Aizkrauklē, Rīgā un Balvos notiks diskusiju cikls vecākiem „Pusaudzis un alkohols – kā runāt, atbalstīt, palīdzēt?”

Lasīt vairāk...

Skolās radoši un aktīvi atzīmēta Pasaules Sirds diena

02.11.2015, 00:00

 

Šoruden, atsaucoties Slimību profilakses un kontroles centra uzaicinājumam, 120 Latvijas skolās pirmo reizi notika dažādas aktivitātes, lai pievērstu skolēnu un skolas darbinieku uzmanību sirds un asinsvadu slimību novēršamajiem riska faktoriem. Īpaši uzmanība tika pievērsta veselīga un sabalansēta uztura lomai sirds veselības saglabāšanā un slimību profilaksē.

Lasīt vairāk...

Kampaņa “Mīli savu sirdi!” aicina uz Rīgas zaļajiem un lauku labumu tirdziņiem

30.10.2015, 00:00

 

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros no ceturtdienas vairākos Rīgas tirdziņos pie tirgotājiem ir pieejami kampaņas informatīvie materiāli – grāmatzīmes ar sirdij veselīga uztura pamatprincipiem. Īpaši tiek atzīmēti arī tie tirdziņu dalībnieki, kuri pircējam piedāvā sirds veselībai vērtīgus produktus: augļus un to sulas, dārzeņus, zaļumus, garšaugus, ogas, medu, graudaugus (auzu pārslas, auzas, griķu pārslas, griķi, rīsi, miežu pārslas utt.), pākšaugus (zirņi, pupas, sojas pupiņas, lēcas, sviesta pupas utt.), dažādas eļļas, piena produktus, svaigu gaļu, svaigas zivis u.c. Šos tirgotājus, ražotājus un zemniekus varēs atpazīt pēc uzlīmes “Te mīl Tavu sirdi!”. Jāpiebilst, ka līdzdalība akcijā ir brīvprātīga, uzlīmei un grāmatzīmei ir informatīvs raksturs.

Lasīt vairāk...

Zobārstniecības speciālisti no visas Eiropas tiekas Bernē

28.10.2015, 00:00

 

Pēc Šveices zobārstu savienības (AOCDOS) uzaicinājuma oktobra beigās norisinājās Eiropas galveno zobārstu padomes (CECDO) sanāksme. Tajā piedalījās speciālisti no dažādām institūcijām gan Šveicē, gan citās Eiropas valstīs.

Lasīt vairāk...

Pasaules Insulta dienas ietvaros aktualizēs jautājumus par sirds slimību profilaksi

27.10.2015, 00:00

 

Ceturtdien, 29.oktobrī, tiek atzīmēta Pasaules Insulta diena, kuras ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar Latvijas Insulta biedrību, aktualizēs jautājumus par insultu un sirds asinsvadu slimību profilaksi. Šogad Pasaules Insulta dienas tēma ir “Es esmu sieviete. Mani apdraud insults.”

Lasīt vairāk...

Aicinām restorānus un kafejnīcas piedāvāt sirds veselībai draudzīgus ēdienus

26.10.2015, 00:00

 

Jau trešo gadu Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros no 6.-21. novembrim Latvijas kafejnīcās un restorānos notiks akcija “Te mīl Tavu sirdi!”. Tās mērķis ir pievērst lielāku uzmanību uzturam, ko lietojam ikdienā, ņemot vērā, ka mūsu sirds un asinsvadu veselība ir atkarīga ne tikai no iedzimtības un ģenētikas, bet arī no dzīvesveida un ēšanas paradumiem. Informācija par pieteikšanos un noteikumi pieejami www.draugiem.lv/sveiksunvesels sadaļā “Te mīl Tavu sirdi!”.

Lasīt vairāk...

Aicinām mediju pārstāvjus uz preses konferenci par veselīga uztura nozīmi grūtniecības laikā

26.10.2015, 00:00

 

Otrdien, 27.oktobrī, notiks Pasaules Veselības organizācijas sadarbībā ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru, rīkotā konference „Uzturs un grūtniecība”, lai aktualizētu veselīga uztura nozīmi mātes un bērna veselībā un neinfekcijas slimību riska mazināšanā.

Lasīt vairāk...

Šodien notika konference par gripas monitoringu ģimenes ārstiem un epidemiologiem

23.10.2015, 00:00

 

Šodien, SPKC speciālisti informēja ģimenes ārstus, epidemiologus un nozares profesionāļus par aktualitātēm uzsākoties gripas sezonai. Konferences laikā tika sniegts arī iepriekšējo gripas sezonu izvērtējums kā arī aktualitātes sākoties jaunajai sezonai. Konferencē piedalijās vairāk kā 100 speciālisti no visas Latvijas.

Lasīt vairāk...

Skolās norisinās izglītojoši pasākumi par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem

22.10.2015, 00:00

 

Lai pusaudžiem sniegtu zināšanas un veidotu izpratni par seksualitāti kā cilvēka dabisku un būtisku personības sastāvdaļu, no 2015. gada oktobra līdz decembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) visā Latvijā organizēs izglītojošas nodarbības 8. - 10.klašu un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.

Lasīt vairāk...

Valmieras Kultūras centrā norisināsies bezmaksas lekcija par psihisko veselību un pašnāvību profilaksi

20.10.2015, 00:00

 

Sestdien, 31. oktobrī, plkst. 12.00 Valmieras Kultūras centra Kamerzālē tiks izrādīta godalgotā latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”. Savukārt pēc kino seansa notiks psihoterapeites Tatjanas Griškinas informatīvi izglītojoša lekcija par psihiskās veselības jautājumiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un tajā ir aicināts piedalīties ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

Atklāj informatīvo kampaņu par HIV

19.10.2015, 00:00

 

Šodien Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atklāja informatīvo kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”, aicinot ikvienu arī ikdienā domāt par HIV profilaksi un veikt HIV eksprestestu infekcijas diagnostikai, lai būtu informēts par savu HIV statusu.

Lasīt vairāk...

Uzsāks informatīvo kampaņu par HIV

15.10.2015, 00:00

 

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs aicina uz informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” atklāšanu.

Lasīt vairāk...

Kampaņas “Nenovērsies!” ietvaros Latvijā bezmaksas psihoterapeitu konsultācijas saņēmuši 83 cilvēki

15.10.2015, 00:00

 

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētās kampaņas “Nenovērsies!” ietvaros iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas pie ārstiem-psihoterapeitiem. Kopumā šajā laikā pie speciālistiem pēc palīdzības vērsās 83 cilvēki.

Lasīt vairāk...

Talsu tautas namā aicina uz lekciju par psihisko veselību un pašnāvību profilaksi

12.10.2015, 00:00

 

Sestdien, 17. oktobrī, pulksten 12.00 Talsu tautas namā iespējams bez maksas apmeklēt latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmu pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās” un piedalīties psihoterapeites Tatjanas Griškinas informatīvi izglītojošā lekcijā par psihiskās veselības jautājumiem.

Lasīt vairāk...

40-60 no 353 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC