Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitāšu arhīvs

Projekts „Veselības aprūpe Latvijas skolās”

08.10.2015, 00:00

 

Turpinās š.g februārī uzsāktais darbs, veselības aprūpes novērtēšanai Latvijas izglītības iestādēs, medicīnas personāla pienākumiem un iesaistīšanos skolēnu izglītošanā par dažādām veselību veicinošajām tēmām, projekta Veselības aprūpe skolās (School Health Service) ietvaros.

Lasīt vairāk...

SPKC uzsāk gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringu

07.10.2015, 00:00

 

Šonedēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringu, kura ietvaros regulāri sniegs datus par saslimušo iedzīvotāju skaitu.

Lasīt vairāk...

Speciālisti turpina diskutēt ar jauniešiem par smēķēšanas kaitīgumu

06.10.2015, 00:00

 

Ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi un aicinātu pusaudžus neuzsākt smēķēšanu, kā arī tos, kas jau ir smēķētāji – atmest šo kaitīgo ieradumu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs” Latvijas skolās. Aizvadītajā nedēļā “Brīvs” komanda viesojās Vidzemē.

Lasīt vairāk...

Aicinām iedzīvotājus apmeklēt bezmaksas ārstu-psihoterapeitu konsultācijas

02.10.2015, 00:00

 

No 5. līdz 9. oktobrim Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētās kampaņas "Nenovērsies!" ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas pie ārstiem-psihoterapeitiem. Šobrīd vēl ir iespēja pieteikties uz kādu no atlikušajām vietām.

Lasīt vairāk...

SPKC aicina seniorus rūpēties par fizisko un garīgo veselību

01.10.2015, 00:00

 

Šodien, 1. oktobrī, kad visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā veco ļaužu diena, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina, ka par savu fizisko un psihisko veselību ir svarīgi rūpēties arī seniora vecumā.

Lasīt vairāk...

Lai mudinātu rūpēties par sirds veselību, uzsāk kampaņu “Mīli savu sirdi!”

28.09.2015, 00:00

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) jau trešo gadu organizē kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ēšanas paradumu ietekmei uz sirds veselību, kā arī bērnu un pusaudžu auditoriju uzrunāšanai. Pirmās norises plānotas jau rīt – vairāk nekā 100 Latvijas skolās notiks mācību stundas par sirds veselību, vēl plānota sadarbība ar ēdināšanas uzņēmumiem un zaļajiem tirdziņiem “Te mīl Tavu sirdi!”, kā arī aktivitātes interneta vidē un citi notikumi.

Lasīt vairāk...

Brīvdienās – uz Varakļāniem un Cēsīm!

25.09.2015, 00:00

 

26. septembrī plkst. 10:30 Varakļānos (pils parka teritorijā), bet 27. septembrī plkst. 11:00 Cēsīs (laukumā pie Sociālā dienesta) tiks atklāti Veselības maršruti, lai aicinātu iedzīvotājus savā ikdienā iekļaut vairāk fiziskās aktivitātes. Atklāšanas laikā tiks izlozētas trīs Veselības kartes, kas paredz dažādas atlaides sportiskām aktivitātēm.

Lasīt vairāk...

Realizēti 100 kontrolpirkumi – katrs desmitais pieaugušais ir gatavs iegādāties alkoholiskos dzērienus nodošanai nepilngadīgajiem

24.09.2015, 00:00

 

25.augusta līdz 22.septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju kampaņas „Lai būtu skaidrs!” ietvaros veica 100 kontrolpirkumus, iesaistot nepilngadīgos. Kontrolpirkumi tika organizēti gan tirdzniecības vietās, gan aicinot pieaugušos iegādāties alkoholiskos dzērienus nodošanai nepilngadīgajiem.

Lasīt vairāk...

Tirgotājus aicina pievienoties kustībai „Lai būtu skaidrs! Mēs nepārdosim, ja Tev nav 18!”

21.09.2015, 00:00

 

„Lai būtu skaidrs! Mēs nepārdosim, ja Tev nav 18!” – ar šādu saukli tirgotāji tiek aicināti pievienoties sociālās atbildības kustībai, kas ir izveidota Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra uzsāktās informatīvās kampaņas “Lai būtu skaidrs!” ietvaros. Kampaņas mērķis ir mazināt alkoholisko dzērienu lietošanu nepilngadīgo vidū, ierobežojot tā pieejamību tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Pagaidu aizliegumu nosaka bīstamai psihoaktīvai vielai Mexedrone

21.09.2015, 00:00

 

Rīt, 22.septembrī, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikts pagaidu aizliegums jaunai, veselībai bīstamai psihoaktīvai vielai ar nosaukumu Mexedrone un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata vielu 3-methoxy-2-(methylamino)-1-(4-methylphenyl)propan-1-one jeb Mexedrone.

Lasīt vairāk...

Svētdien Tukumā svētki veselībai – Veselības maršruta atklāšana

17.09.2015, 00:00

 

Lai veicinātu iedzīvotāju veselību un aktīvu dzīvesveidu, Tukuma sporta un veselības svētku ietvaros svētdien, 20. septembrī, plkst. 11:00 Tukuma Lauktehnikas stadionā tiks atklāts Veselības maršruts. Uz atklāšanu aicināts ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina uz Atvērto durvju dienu!

17.09.2015, 00:00

 

Uzzini, ko dara Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) darbinieki, un kā mūsu darbs palīdz Tavai veselībai!

Lasīt vairāk...

Veselības ministrijas atzinības raksts pasniegts J.Perevoščikovam

16.09.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktoram Jurijam Perevoščikovam pasniegts Veselības ministrijas atzinības raksts par ilggadēju ieguldījumu infekcijas slimību epidemioloģijas un imunizācijas politikas veidošanā un īstenošanā.

Lasīt vairāk...

Aicina skolēnus izveidot plakātus pret pasīvo smēķēšanu

15.09.2015, 00:00

 

Kampaņas pret pasīvo smēķēšanu “Izvairies no smēķētāja!” ietvaros 5.-12.klašu skolēni ar savu klasi līdz š.g. 1.novembrim tiek aicināti piedalīties konkursā “Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!” un izveidot plakātus, kas mudinātu pieaugušos nesmēķēt bērnu klātbūtnē.

Lasīt vairāk...

Jūrmalā atklās Veselības maršrutu

10.09.2015, 00:00

 

Pirmdien, 14. septembrī, plkst. 14:00 , Jūrmalas veselības nedēļas ietvaros, Jūrmalā tiks atklāts Veselības maršruts. Tas ir viens no pieciem Veselības maršrutiem, kas šogad tiek atklāts Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros. Uz atklāšanu, kas notiks Veselības maršruta sākuma punktā, 300 metrus no Talsu Šosejas un Celtnieku ielas krustojuma Jaunķemeru virzienā, aicināts ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

Kampaņa „Nenovērsies!” aktualizē sabiedrības psihiskās veselības jautājumus

10.09.2015, 00:00

 

Jau otro gadu Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 10. septembrī, Starptautiskajā pašnāvību novēršanas dienā, uzsāk sociālo kampaņu „Nenovērsies!”. Sabiedrības aizspriedumu, uzskatu un stereotipu maiņa par psihiskās veselības jautājumiem ir ilgstošs process, tādēļ šogad kampaņas ietvaros sagatavoti jauni informatīvie materiāli, tiks organizētas lekcijas un konsultācijas, kā arī veiktas citas aktivitātes ar mērķi aktualizēt sabiedrībā psihiskās veselības jautājumus.

Lasīt vairāk...

Ar sociālo kampaņu „Nenovērsies!” turpinās pievērst uzmanību psihiskās veselības jautājumiem

08.09.2015, 00:00

 

Lai mazinātu sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus par psihiskiem traucējumiem un cilvēkiem, kuri ar šiem traucējumiem slimo, Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina pērn īstenoto sociālo kampaņu „Nenovērsies!”. Kampaņa tiks uzsākta 10. septembrī, kad pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā pašnāvību novēršanas diena. Šīs dienas tēma šogad ir “Novērst pašnāvību: pamanīt, palīdzēt un izglābt dzīvības!”.

Lasīt vairāk...

SPKC: Ērču aktivitāte pakāpeniski pieaug

04.09.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti brīdina, ka šogad ērču aktivitātei pēc vasaras krituma atkal vērojama rudens pieauguma tendence, ir palielinājies arī sīko un grūti pamanāmo ērču (nepieaugušo attīstības stadiju) blīvums, un aicina sēņotājus, ogotājus un ikvienu, kurš uzturas brīvā dabā, būt piesardzīgiem.

Lasīt vairāk...

Par poliomielīta uzraudzību

04.09.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) informē, ka 2015.gada 1.septembrī Pasaules Veselības organizācija (turpmāk – PVO) paziņoja, ka šā gada 30.jūnijā un 7.jūlijā dienvidrietumu Ukrainas Aizkarpatu apgabalā tika reģistrēti divi poliomielīta izraisīti saslimšanas gadījumi 4 gadu un 10 mēnešus veciem, nevakcinētiem bērniem. Abos gadījumos tika apstiprināts 1.tipa vakcīnas izcelsmes poliomielīta vīruss (cVDPV1). PVO brīdina, ka skartais apgabals robežojas ar četrām Eiropas valstīm (Rumānija, Ungārija, Slovākija un Polija).

Lasīt vairāk...

Kampaņa pret pasīvo smēķēšanu aicina pasargāt bērnus no cigarešu dūmiem

03.09.2015, 00:00

 

7.septembrī plkst.14:00 tiks uzsākta Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņa pret pasīvo smēķēšanu “Izvairies no smēķētāja!”, kas tiek īstenota, lai aicinātu gan vecākus, gan visu sabiedrību kopumā pasargāt bērnus no pasīvās smēķēšanas un saskares ar cigarešu dūmiem, kas būtiski ietekmē bērnu veselību.

Lasīt vairāk...

60-80 no 353 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC