Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitāšu arhīvs

Par masalu epidemioloģisko uzraudzību un profilaksi

13.07.2017, 10:18

Vairākās Eiropas valstīs epidemioloģiskā situācija ar masalām ir nelabvēlīga. Atbilstoši Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) datiem (https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/Communicable-disease-threats-report-08-jul-2017.pdf) 16 Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās Zonas (turpmāk – ES/EEZ) valstis šogad ziņojušas par vairāk nekā 12 000 saslimšanas gadījumiem ar masalām: Apvienotā Karaliste (22 gadījumi), Austrija (79), Beļģija (297), Bulgārija (161), Čehija (130), Dānija (1), Francija (295), Itālija (3 346), Īslande (2), Portugāle (31), Rumānija (7 491,), Slovākija (1), Spānija (137), Vācija (766), Ungārija (54) un Zviedrija (19). Rumānijā 31 masalu slimniekiem saslimšana ar masalām beigusies ar nāvi.

Lasīt vairāk...

Par KNAB uzsākto kriminālprocesu SPKC

19.01.2017, 16:23

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (Centrs) sniedz komentāru par masu medijos izskanējušo informāciju. Centrs apstiprina, ka 2016. gada 5. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki bija ieradušies Centrā, lai veiktu procesuālās darbības. Pēc KNAB izmeklētāju pieprasījuma Centra darbinieki sniedza visu nepieciešamo informāciju.

 

Lasīt vairāk...

Par vakcīnu pasūtījumu 2016. – 2017. gadam

29.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) vēlas informēt par valsts apmaksāto vakcīnu pasūtījumu veikšanu 2016. un 2017. gadā.

Lasīt vairāk...

Par nepieciešamību aktivizēt poliomielīta uzraudzību

28.12.2015, 00:00

 

Sakarā ar vakcīnas poliovīrusa derivāta (cVDPV1) izraisīto uzliesmojumu Ukrainas Aizkarpatu apgabalā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – ECDC) informēja, ka Eiropas Savienības valstīs, tai skaitā Latvijā ir nepieciešams pastiprināt poliomielīta epidemioloģisko uzraudzību.

Lasīt vairāk...

Pārrunā paveikto Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā

18.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla* padomes sanāksme, kuras laikā padomes dalībnieki pārrunāja aktualitātes un plānoto 2016.gadā. Sanāksmē piedalījās pārstāvji no Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, SPKC, Valsts izglītības satura centra, Izglītības kvalitātes valsts dienesta un vecāku NVO konsorcija “Latvijas vecāku forums”.

Lasīt vairāk...

Noslēgušās izglītojošās nodarbības “Man ir tīri zobi!”

17.12.2015, 00:00

 

Lai veidotu un nostiprinātu bērnu mutes dobuma un zobu kopšanas paradumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau otro gadu pēc kārtas īstenoja izglītojošas nodarbības “Man ir tīri zobi!” sākumsskolas un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Atkārtoti izdota rokasgrāmata „Gribu būt māmiņa"

15.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atkārtoti izdevis rokasgrāmatu "Gribu būt māmiņa". Rokasgrāmata domāta topošām un jaunām māmiņām. Tajā sniegti praktiski padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai. Rokasgrāmata pieejama bez maksas pie novadu sociālajiem darbiniekiem, ginekologiem, kā arī dzemdību nodaļās. Rokasgrāmata ikvienam aplūkojama un lejupielādējama arī SPKC mājaslapā www.spkc.gov.lv sadaļā "Informatīvie materiāli".

Lasīt vairāk...

Par gada pārskata par vakcinācijas kalendāra ietvaros vakcinētajām personām iesniegšanu

15.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk - SPKC) vēlas atgādināt, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 330 „Vakcinācijas noteikumi” (turpmāk – Noteikumi) 10.1 punktam ģimenes ārsti katru gadu līdz 10. janvārim iesniedz SPKC attiecīgās reģionālās nodaļas epidemiologam pārskatu par iepriekšējā gadā vakcinācijas kalendāra ietvaros vakcinētajām personām katrā ģimenes ārsta praksē atsevišķi, aizpildot vakcinācijas kalendāra ietvaros vakcinēto personu pārskata veidlapu (Noteikumu 5. pielikums).

Lasīt vairāk...

Noslēdzas domapmaiņu pēcpusdienu cikls BRĪVS

11.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra īstenotajā pasākumu ciklā skolēniem par smēķēšanas kaitīgumu uzrunāti vairāk nekā 2000 skolēnu. Speciālistu komanda, kurā apvienojušies ģimenes ārsts un atkarību speciālisti kopš septembra ir apmeklējuši 50 skolas visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

SPKC publisko Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatu

11.12.2015, 00:00

 

No šodienas, 11.decembra, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā www.spkc.gov.lv sadaļā „Veselības aprūpes statistika” ir publicēta Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata. Tajā pieejami veselības aprūpes statistikas dati par 2014.gadu. Jāuzsver, ka turpina samazināties kopējie mirstības rādītāji, tajā skaitā zīdaiņu mirstība un samazinās stacionārā ārstēto pacientu skaists, bet 2014.gadā turpināja pieaugt dzemdību skaits Latvijā.

Lasīt vairāk...

Noslēdzas kampaņa “Mīli savu sirdi!”

11.12.2015, 00:00

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju (VM), jau trešo gadu organizē kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Kā norāda speciālisti, sirds un asinsvadu slimības gan Eiropā, gan Latvijā ir galvenais mirstības cēlonis (Latvijā 2014. gadā - 57%). Tomēr ir būtiski apzināties, ka aptuveni 75% sirds un asinsvadu saslimšanu ir saistītas ar novēršamiem riska faktoriem, piemēram, mazkustīgu dzīvesveidu un aptaukošanos, neveselīgu uzturu, paaugstinātu asinsspiedienu, stresu, smēķēšanu u.c.

Lasīt vairāk...

Iesaka Latvijas skolēni: Ar ko aizstāt SMĒĶĒŠANU?

09.12.2015, 00:00

 

Domapmaiņu pēcpusdienu cikla “Brīvs” ietvaros speciālisti - ģimenes ārsts un psihologs viesojas 50 skolās visā Latvijā, lai runātu ar skolēniem par smēķēšanas ietekmi uz veselību. Viesošanās laikā skolēni iepazīstas ar ģimenes ārsta lekciju par smēķēšanas ietekmi uz organismu, savukārt pasākuma aktīvajā daļā skolēni iesaistās radošos uzdevumos un diskutē par smēķēšanas problēmu.

Lasīt vairāk...

Sekmīgi noslēdzas sociālā psihiskās veselības veicināšanas kampaņa “Nenovērsies!”

09.12.2015, 00:00

 

Noslēdzoties psihiskās veselības veicināšanai veltītajai kampaņai “Nenovērsies!”, kampaņas organizatori – Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) – informē, ka kampaņas aktivitātes noritējušas sekmīgi un sabiedrībā vērojama interese par psihiskās veselības jautājumiem.

Lasīt vairāk...

SPKC speciālisti aicina kritiski izvērtēt dažādos interneta resursos pieejamo informāciju

09.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti vērš iedzīvotāju uzmanību, ka oficiāli brīdinājumi un patiesa informācija par sabiedrības veselības apdraudējumiem tiek publicēta SPKC mājas lapā www.spkc.gov.lv.

Lasīt vairāk...

Noslēgusies kampaņa “Aktīva ik diena!”

08.12.2015, 00:00

 

Lai veicinātu iedzīvotāju fizisko aktivitāti Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs šovasar realizēja kampaņu „Aktīva ik diena!”. Kampaņas ietvaros tika izveidoti pieci veselības maršruti dažādās Latvijas pilsētās – Ogrē, Jūrmalā, Tukumā, Cēsīs un Varakļānos, lai cilvēki var nodrošināt savu ķermeni ar ikdienā nepieciešamajām fiziskajām aktivitātēm.

Lasīt vairāk...

Eksperti: vairāk jāstrādā pie alkohola lietošanas mazināšanas

08.12.2015, 00:00

 

Šodien Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizēja ekspertu diskusiju, lai rastu potenciālos risinājumus un ieteikumus efektīva sadarbības modeļa izveidei nākotnē ar mērķi mazināt alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū. Eksperti bija vienisprātis – alkohola lietošanas jautājumiem ir jāpievērš vēl lielāka uzmanība.

Lasīt vairāk...

Septiņās dienās – septiņi stāsti par to, kā mīlēt savu sirdi

07.12.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros izveidota videogrāmata “Es mīlu savu sirdi. Un Tu?” Tajā ietvertas septiņu Latvijā zināmu cilvēku dzīvesveida receptes, kā rūpēties par savu sirdi. Tāpat katrs no grāmatas varoņiem dalās ar kādu savā ģimenē iecienītu, viegli pagatavojama un sirdij vērtīga ēdiena recepti. Šodien tiek publicēts pirmais videogrāmatas stāsts un līdz pat 13. decembrim katru dienu pa vienam stāstam tiks publicēts portālā www.draugiem.lv/sveiksunvesels, SPKC YouTube kanālā, kā arī portāla DELFI veselības sadaļā www.rutks.lv.

Lasīt vairāk...

Trīs pašvaldības pievienojas veselīgo pašvaldību tīklam

04.12.2015, 00:00

 

Šodien, 4.decembrī, Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā* (NVPT) tika uzņemtas Amatas, Alūksnes un Valkas pašvaldības. Kopumā šajā tīklā darbojas jau 40 pašvaldības (šogad pievienojās 7). Ar NVPT paplašināšanos šodien sākās informatīvā sanāksme pašvaldībām, kur tika sniegta aktuālākā informācija gan par esošajām darbībām, gan plānotajām aktivitātēm nākotnē.

Lasīt vairāk...

Ekspertu diskusija: Kādam ir jābūt sadarbības modelim, lai mazinātu alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū?

04.12.2015, 00:00

 

Sagaidot gada noslēgumu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs aicina apmeklēt ekspertu diskusiju, kuras mērķis ir rast atbildi uz jautājumu – kādam ir jābūt sadarbības modelim starp iesaistītajām pusēm, lai mazinātu alkohola lietošanu jauniešu vidū?

Lasīt vairāk...

Sirds veselībai draudzīgu ēdienu receptes arī populāros ēst gatavošanas un dzīvesveida blogos

03.12.2015, 00:00

 

Lai aptvertu pēc iespējas plašāku mērķauditoriju, informatīvā kampaņa “Mīli savu sirdi!” šogad aicināja arī vairāku Latvijā populāru ēst gatavošanas un dzīvesveida blogu, kā arī mājaslapu autorus piedāvāt savu skatījumu un receptes kādam sirds un asinsvadu veselībai “draudzīgam” ēdienam. Šim uzaicinājumam atsaucās un ar savām receptēm dalījās lindasvirtuve.lv; happywhispers.lv,topivesels.lv; absolutsed.lv, lienegatavo.wordpress.com.

Lasīt vairāk...

1-20 no 353 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC