Slimību profilakses un kontroles centrs

Jūrmalā atklās Veselības maršrutu

10.09.2015, 00:00

 

Pirmdien, 14. septembrī, plkst. 14:00 , Jūrmalas veselības nedēļas ietvaros, Jūrmalā tiks atklāts Veselības maršruts. Tas ir viens no pieciem Veselības maršrutiem, kas šogad tiek atklāts Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros. Uz atklāšanu, kas notiks Veselības maršruta sākuma punktā, 300 metrus no Talsu Šosejas un Celtnieku ielas krustojuma Jaunķemeru virzienā, aicināts ikviens interesents.

 

Veselības maršrutu atklās SPKC un Jūrmalas pilsētas domes pārstāvji, atklāšanā piedalīsies arī fizioterapeits, kurš izstrādāja maršrutā izliktos uzdevumu kompleksus.

 

Kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros piecās Latvijas pilsētās – Ogrē, Jūrmalā, Cēsīs, Tukumā un Varakļānos tiek atklāti Veselības maršruti, kas ir aptuveni 2 km garas pastaigu vietas ar izvietotiem uzdevumu kompleksiem ikdienas sporta aktivitāšu minimuma veikšanai.

 

Jūrmalā šis maršruts ved pa jūrmalnieku iecienīto pastaigu vietu Kauguros no Talsu šosejas uz Jaunķemeru pludmali. Maršrutā ir izvietoti stendi ar uzdevumiem ne tikai ķermenim, bet arī prātam. Maršruta atklāšanas laikā tiks izlozētas 3 Veselības veicināšanas kartes klātesošajiem viesiem. Šīs Veselības veicināšanas kartes sniedz dažādas atlaides uzņēmumos minētajās piecās Latvijas pilsētās.

 

Pasaules Veselības organizācija aicina nodarboties ar fiziskām aktivitātēm vismaz 30 minūtes katru dienu. Iekļaujot Veselības maršrutu savā ikdienā, vairs nebūs jāuztraucas par aktivitāšu trūkumu.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC