Slimību profilakses un kontroles centrs

Brīvdienās – uz Varakļāniem un Cēsīm!

25.09.2015, 00:00

 

26. septembrī plkst. 10:30 Varakļānos (pils parka teritorijā), bet 27. septembrī plkst. 11:00 Cēsīs (laukumā pie Sociālā dienesta) tiks atklāti Veselības maršruti, lai aicinātu iedzīvotājus savā ikdienā iekļaut vairāk fiziskās aktivitātes. Atklāšanas laikā tiks izlozētas trīs Veselības kartes, kas paredz dažādas atlaides sportiskām aktivitātēm.

 

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros šogad kopā ir izveidoti pieci Veselības maršruti, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko un garīgo veselību. Trīs no tiem – Ogrē, Jūrmalā un Tukumā – jau aktīvi izmanto gan tikko staigāt sākuši bērni, gan seniori, gan cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri pēc maršruta iziešanas atzina maršruta lietderīgumu. Īpaši seniori uzsvēra, ka Veselības maršruts jāiekļauj ikdienas pastaigā, jo tas dod iespēju aktīvi izkustēties svaigā gaisā.

 

Vidēji divus kilometrus garajos maršrutos izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām. Tos izstrādājusi fizioterapeite Anna Sproģe.

 

Tiksimies sestdien Varakļānos pils parkā un svētdien Cēsīs pie Sociālā dienesta, kur blakus ir Veselības maršruta sākumpunkts.

 

Vairāk informācijas par fiziskajām aktivitātēm, kā arī ieteikumi fizisko aktivitāšu iekļaušanai ikdienā pieejami:

www.aktivadiena.lv

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC