Slimību profilakses un kontroles centrs

Lai mudinātu rūpēties par sirds veselību, uzsāk kampaņu “Mīli savu sirdi!”

28.09.2015, 00:00

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) jau trešo gadu organizē kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ēšanas paradumu ietekmei uz sirds veselību, kā arī bērnu un pusaudžu auditoriju uzrunāšanai. Pirmās norises plānotas jau rīt – vairāk nekā 100 Latvijas skolās notiks mācību stundas par sirds veselību, vēl plānota sadarbība ar ēdināšanas uzņēmumiem un zaļajiem tirdziņiem “Te mīl Tavu sirdi!”, kā arī aktivitātes interneta vidē un citi notikumi.

 

Preses konference notiks Pasaules sirds dienā, 29. septembrī, plkst. 10:00

 

restorāna “Čarlstons” demonstrāciju virtuvē, Blaumaņa ielā 38/40

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

- Dr. Guntis Belēvičs, veselības ministrs;

 

- Ilze Straume, SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore;

 

- Dr.med. Laila Meija, dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes sporta un uztura katedras docente;

 

- Dr.med. Vilnis Dzērve - Tāluts, kardiologs, Latvijas Universitātes Kardioloģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks;

 

- sirds veselībai vērtīgas brokastis palīdzēs gatavot aktrise Ieva Aleksandrova.

 

Lūdzam medijus apstiprināt savu dalību, rakstot uz prese@spkc.gov.lv

 

Kā norāda speciālisti, sirds un asinsvadu slimības kopumā Eiropā un arī Latvijā ir galvenais mirstības cēlonis (2014.gadā - 57%), un šī tendence diemžēl nemazinās. Tomēr ir būtiski apzināties, ka aptuveni 75% sirds un asinsvadu saslimšanu ir saistītas ar novēršamiem riska faktoriem, un katrs pats no mums daudz var darīt savas sirds veselības uzlabošanā, mainot ēšanas paradumus, kontrolējot svaru un padarot aktīvāku savu ikdienu! Īpaši nozīmīgi par to savlaicīgi sākt runāt arī ar bērniem un pusaudžiem.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC