Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālisti turpina diskutēt ar jauniešiem par smēķēšanas kaitīgumu

06.10.2015, 00:00

 

Ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi un aicinātu pusaudžus neuzsākt smēķēšanu, kā arī tos, kas jau ir smēķētāji – atmest šo kaitīgo ieradumu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina domapmaiņu pēcpusdienu ciklu „Brīvs” Latvijas skolās. Aizvadītajā nedēļā “Brīvs” komanda viesojās Vidzemē.

 

“Brīvs” komanda ciemojās Valkas ģimnāzijā, Valkas pamatskolā, Limbažu sākumskolā un Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā. Kā norāda Valkas ģimnāzijas pedagoģe Rudīte Gromule: “Skolēni ļoti ieinteresēti klausījās ģimenes ārstes stāstījumā par to, ko smēķēšana nodara ikviena atkarīgā ķermenim. Noderīgi bija tas, ka tika izmantots uzskates materiāls. Ja par plaušu slimībām zina gandrīz visi, tad par to, kā smēķēšana ietekmē citus orgānus, arī cilvēka izskatu, ne visi aizdomājas. Skolēniem ir svarīgi veidot attiecības un domāt par nākotni, tāpēc saprotami bija jautājumi par sievietes - topošās mātes smēķēšanu un ilgstoši smēķējoša cilvēka dzīves uztveri un kvalitāti.”

 

Šajā nedēļā “Brīvs” komanda apmeklēs Inčukalna pamatskolu, Rīgas 31.vidusskolu, Mazirbes internātpamatskolu un Vandzenes pamatskolu.

 

Domapmaiņu pēcpusdienu cikla ietvaros plānots viesoties 50 skolās visā Latvijā, šā gada septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī. Šī aktivitāte ir turpinājums 2014. gadā notikušajai kampaņai “Brīvs”, kuras mērķis bija informēt bērnus un pusaudžus vecumā no 11 – 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem piemēriem.

 

Papildus informāciju aicinām skatīt www.spkc.gov.lv vai www.draugiem.lv/sveiksunvesels

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC