Slimību profilakses un kontroles centrs

Kampaņas “Nenovērsies!” ietvaros Latvijā bezmaksas psihoterapeitu konsultācijas saņēmuši 83 cilvēki

15.10.2015, 00:00

 

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijas (VM) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētās kampaņas “Nenovērsies!” ietvaros iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas pie ārstiem-psihoterapeitiem. Kopumā šajā laikā pie speciālistiem pēc palīdzības vērsās 83 cilvēki.

 

Šo konsultāciju mērķis bija aicināt cilvēkus rūpēties par savu psihisko veselību un jau laikus vērsties pēc palīdzības aizdomu par psihiskiem traucējumiem gadījumā. Bezmaksas ārstu-psihoterapeitu konsultācijas tika organizētas nedēļā, kad tika atzīmēta Pasaules garīgās veselības diena.

 

“Šādas bezmaksas palīdzības iespējas visbiežāk pie speciālista motivē doties tos cilvēkus, kurus nomāc psihiska rakstura problēmas, bet kuri dažādu apsvērumu dēļ ārsta palīdzību vēl nav meklējuši. Patiess prieks, ka, atnākot uz konsultāciju, cilvēks saprot, ka no ārsta nav jābaidās un ka šīs problēmas ir iespējams risināt, un ar tām nav jāsadzīvo visu atlikušo mūžu,” teic ārste-psihoterapeite Inita Goldšteina.

 

Arī ārsts-psihoterapeits Jānis Ozols uzsver: “Šādas bezmaksas vizītes dod iespēju cilvēkiem iepazīt psihoterapijas procesu un pašus psihoterapeitus. Turklāt iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas kalpo par iedrošinājumu vērsties pēc palīdzības gan tiem cilvēkiem, kuri jau labu laiku mokās paši ar sevi un savām problēmām, gan tiem, kuri iepriekš nav bijuši pārliecināti par to, vai uzticēt savas neatrisinātās lietas citam cilvēkam.”

 

Kampaņas laikā bezmaksas konsultācijas Rīgā, Jelgavā un Ogrē sniedza 15 ārsti-psihoterapeiti: Valdis Briedis, Maija Dubava, Aleksandrs Moškins, Jānis Ozols, Ērika Rutkovska, Žanete Sebre, Ingrīda Senkāne, Ilze Sestule, Maija Šetlere, Voldemārs Švarcs, Indra Upmiņa, Sandra Vinniņa, Jānis Vītiņš, Baiba Gerharde un Inita Goldšteina.

 

SPKC atgādina – aizdomu par psihiskiem traucējumiem gadījumā konsultācijas iespējams saņemt arī pie valsts apmaksātiem psihiatriem, kuru kontaktinformāciju iespējams atrast kampaņas mājaslapas www.nenoversies.lv sadaļā “Palīdzība” vai pie ģimenes ārsta. Tāpat sadaļā “Palīdzība” iespējams atrast informāciju par krīzes, uzticības un informatīvajiem tālruņiem, nevalstiskajām organizācijām personu ar psihiskiem traucējumiem atbalstam un citu informāciju.

 

Kampaņas “Nenovērsies!” mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības jautājumiem, palīdzēt atpazīt pirmos simptomus un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret vēršanos pēc palīdzības psihisku traucējumu gadījumā, gan pret cilvēkiem, kas ar šiem traucējumiem slimo.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC