Slimību profilakses un kontroles centrs

Valmieras Kultūras centrā norisināsies bezmaksas lekcija par psihisko veselību un pašnāvību profilaksi

20.10.2015, 00:00
 

Sestdien, 31. oktobrī, plkst. 12.00 Valmieras Kultūras centra Kamerzālē tiks izrādīta godalgotā latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”. Savukārt pēc kino seansa notiks psihoterapeites Tatjanas Griškinas informatīvi izglītojoša lekcija par psihiskās veselības jautājumiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas un tajā ir aicināts piedalīties ikviens interesents.

 

 

 

Pasākuma pirmajā daļā klātesošajiem būs iespēja noskatīties starptautiskā mērogā atzinību guvušo latviešu režisores Signes Baumanes animācijas filmu pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”, kurā pausts patiesos notikumos balstīts autores stāsts par viņas ģimenes sieviešu cīņu ar depresiju un citiem dzīves pārbaudījumiem. Savukārt pasākuma otrajā daļā norisināsies informatīvi izglītojoša krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” psihoterapeites Tatjanas Griškinas lekcija par psihiskās veselības jautājumiem un pašnāvību profilaksi, kuras laikā būs iespēja diskutēt un uzdot sev interesējošus jautājumus.

 

Pasākums tiek rīkots Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas “Nenovērsies!” ietvaros sadarbībā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes”.

 

Kampaņas “Nenovērsies!” mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības jautājumiem, palīdzēt atpazīt pirmās traucējumu pazīmes un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret vēršanos pēc palīdzības, gan pret cilvēkiem, kas ar šiem traucējumiem slimo. Plašāka informācija par kampaņu pieejama mājaslapā www.nenoversies.lv.

 

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ visus interesentus aicinām pieteikties jau iepriekš, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi santa.japenina@spkc.gov.lv vai zvanot 67387612.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC