Slimību profilakses un kontroles centrs

Aicinām mediju pārstāvjus uz preses konferenci par veselīga uztura nozīmi grūtniecības laikā

26.10.2015, 00:00
 

Otrdien, 27.oktobrī, notiks Pasaules Veselības organizācijas sadarbībā ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru, rīkotā konference „Uzturs un grūtniecība”, lai aktualizētu veselīga uztura nozīmi mātes un bērna veselībā un neinfekcijas slimību riska mazināšanā.

 

Konferencē vadošie speciālisti diskutēs par Eiropā šajā jomā jaunākajām tendencēm, Pasaules Veselības organizācijas nostāju un Latvijas, kā vienas no vadošajām valstīm šajā jomā, izstrādātajām vadlīnijām par uzturu grūtniecības laikā, kas būs darba materiāls gan ginekologiem, gan vecmātēm, gan ģimenes ārstiem novērojot grūtnieces.

 

Mediju pārstāvji aicināti piedalīties konferences ietvaros notiekošajā preses konferencē, kas notiks 27.oktobrī, plkst.10:15, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija (Rīgā, Elizabetes ielā 55) Ksi zālē.

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

  • Dr. Guntis Belēvičs, veselības ministrs;
  • Prof.Dr. Džoao Breda, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja programmas vadītājs;
  • Dr. Gunta Lazdāne, Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja programmas vadītāja;
  • Prof. Dace Rezeberga, Veselības ministrijas galvenais speciālists
  • Dr. Laila Meija , Rīgas Stradiņa universitātes Sporta un uztura katedras docente.

 

2014.gadā Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais birojs veica pētījumu par valstu uztura, fizisko aktivitāšu un svara pieauguma ieteikumiem pirmsgrūtniecības periodam, grūtniecības laikā, pēc dzemdībām, bērna zīdīšanas laikā, kā arī zīdaiņiem un maziem bērniem. Pētījumā piedalījās 51 no 53 Eiropas reģiona dalībvalstīm. Šobrīd dalībvalstis nav pilnībā pārņēmušas esošos Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus. Latvija ir valsts, kas izrāda īpašu interesi un bažas par jautājumiem, kas skar uzturu, grūtniecību un bērna veselību. Latvija izlēma uzsākt inovatīvu iniciatīvu - izstrādāt nacionālās vadlīnijas par uzturu un svara pieaugumu grūtniecības laikā.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC