Slimību profilakses un kontroles centrs

Zobārstniecības speciālisti no visas Eiropas tiekas Bernē

28.10.2015, 00:00

 

Pēc Šveices zobārstu savienības (AOCDOS) uzaicinājuma oktobra beigās norisinājās Eiropas galveno zobārstu padomes (CECDO) sanāksme. Tajā piedalījās speciālisti no dažādām institūcijām gan Šveicē, gan citās Eiropas valstīs.

 

No Šveices sanāksmi apmeklēja Bernes kantona Sabiedrības veselības un sociālās labklājības ministrs un Sabiedrības veselības kantonu ministru Šveices konferences prezidents Dr. med. Ph. Perrenouds. Viņš norādīja, ka mutes veselība tieši ietekmē dzīves kvalitāti un zobārsta (zobārsta komanda) lielo nozīmi tās saglabāšanā.

 

Pirmā sanāksmes diena bija veltīta uzturam un mutes veselībai, uzsverot jautājumus par cukura patēriņu. Pasaules Veselības oranizācijas uztura, fizisko aktivitāšu un aptaukošanās programmas vadītājs Eiropā Dr. Džoao Breda sniedza prezentāciju “Cukura patēriņš, plāni un ieteikumi”. Tam sekoja Izraēlas Veselības ministrijas zobu veselības nodaļas zobārstniecības pakalpojumu departamenta direktores Dr. Lenas Natapovas prezentācija “Cukura patēriņa samazināšana Izraēlā”.

 

Bernes Universitātes profilaktiskās, restoratīvās un bērnu zobārstniecības fakultātes priekšsēdētājs Prof. Dr. med. dent. Adrian Lussi uzstājās par tēmu “Erozijas izraisīts zobu nodilums”. Pirmo dienu noslēdza Cīrihes Kantona galvenās zobārstes, MPH Dr. med. dent. Teresa Leisebach prezentācija “Jauni aspekti par zobārstu pakalpojumiem Šveices skolās” un Bernes Universitātes periodontoloģijas fakultātes vecākā lektora Dr. med. dent. Christoph Ramseier prezentācija “Tabakas lietošanas novēršana un pārtraukšana, ko īsteno mutes veselības profesionāļi”.

 

Otrā diena bija veltīta jautājumiem par antibiotiku rezistenci. 2016. gada sākumā Šveice sāks īstenot stratēģiju "viena veselība", kas saistās ar antibiotiku rezistenci.

 

Uz antibiotiku rezistences fona tika apspriesti norādījumi zobārstniecības praksēm. Eiropas zobu higiēnistu federācijas (EDHF) prezidente Yvonne Nyblom prezentēja pēdējo lēmumu par zobu higiēnistu profesionālo profilu un kompetencēm Eiropā.

 

Nākamā sanāksme notiks Amsterdamā no 2016. gada 26.-27. maijam.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC