Slimību profilakses un kontroles centrs

Pasaules Insulta dienas ietvaros aktualizēs jautājumus par sirds slimību profilaksi

27.10.2015, 00:00

 

Ceturtdien, 29.oktobrī, tiek atzīmēta Pasaules Insulta diena, kuras ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar Latvijas Insulta biedrību, aktualizēs jautājumus par insultu un sirds asinsvadu slimību profilaksi. Šogad Pasaules Insulta dienas tēma ir “Es esmu sieviete. Mani apdraud insults.”

 

Mediju pārstāvji tiek aicināti uz Pasaules Insulta dienai veltītu preses konferenci, kas notiks ceturtdien, 29.oktobrī, plkst. 13:00 viesnīcā Radisson Blu Latvija zālē Sigma 1, Elizabetes ielā 55.

 

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

  • Dz.Mozgis, Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos;
  • Dr.E.Miglāne, Latvijas Insulta biedrības vadītāja;
  • Dz.Jakubaņeca, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centra vadītāja;
  • A.Nulle, rehabilitologs, rehabilitācijas centra „Vaivari” vadītāja.

 

Pēc preses konferences veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs atklās informatīvu konferenci nozares profesionāļiem par insulta profilaksi, īpaši uzsverot sirds slimību riskus sievietēm.

 

Savukārt no plkst. 17:00 līdz 18:30 visi interesenti tiek aicināti uz izglītojošu pasākumu par insulta un sirds asinsvadu slimību profilaksi. Pasākuma laikā būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un piedalīties informatīvās lekcijās:

 

  • Svarīgākais par insultu – kas tas ir, kā no tā izvairīties, kā atpazīt un kā rīkoties neatliekamā situācijā (Evija Miglāne, neiroloģe, Latvijas Insulta biedrības vadītāja, Dr.Ramona Valante, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārste);
  • Par ātru rīcību akūtā situācijā iepazīstinās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvis;
  • Par veselīga uztura un fizisko aktivitāšu iespējām ikkatram pastāstīs Ilze Straume (Slimību profilakses un kontroles centra speciāliste);
  • Par atbalstu mirdzaritmijas un insulta pacientiem un izglītojošiem pasākumiem iedzīvotājus informēs Inese Mauriņa (Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja).

 

Tāpat pirms un pēc lekcijām būs iespēja veikt asinsspiediena un pulsa mērījumus, saņemt bezmaksas informatīvos materiālus un noteikt insulta risku.

 

Dalību pasākuma informatīvajā daļā (no 17:00 līdz 18:30) lūdzam apstiprināt līdz 28.oktobrim, rakstot uz e-pastu: info@parsirdi.lv vai atsūtot sms/zvanot uz tālruni: 20383221.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC