Slimību profilakses un kontroles centrs

Kampaņa “Mīli savu sirdi!” aicina uz Rīgas zaļajiem un lauku labumu tirdziņiem

30.10.2015, 00:00

 

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros no ceturtdienas vairākos Rīgas tirdziņos pie tirgotājiem ir pieejami kampaņas informatīvie materiāli – grāmatzīmes ar sirdij veselīga uztura pamatprincipiem. Īpaši tiek atzīmēti arī tie tirdziņu dalībnieki, kuri pircējam piedāvā sirds veselībai vērtīgus produktus: augļus un to sulas, dārzeņus, zaļumus, garšaugus, ogas, medu, graudaugus (auzu pārslas, auzas, griķu pārslas, griķi, rīsi, miežu pārslas utt.), pākšaugus (zirņi, pupas, sojas pupiņas, lēcas, sviesta pupas utt.), dažādas eļļas, piena produktus, svaigu gaļu, svaigas zivis u.c. Šos tirgotājus, ražotājus un zemniekus varēs atpazīt pēc uzlīmes “Te mīl Tavu sirdi!”. Jāpiebilst, ka līdzdalība akcijā ir brīvprātīga, uzlīmei un grāmatzīmei ir informatīvs raksturs.

 

Kā zināms, veselīga un sirdij vērtīga uztura pamatā ir daudz augļu un dārzeņu, īpaši svaigā veidā, pākšaugu, graudaugu un riekstu, piena produktu ar pazeminātu tauku saturu un liesa gaļa. Vismaz divas reizes nedēļā vēlams ēst treknas zivis. Īpaši vērtīgi, ja visi šie produkti ir svaigi, iespēju robežās audzēti un pārstrādāti Latvijā.

 

Kampaņas sadarbības partneri: ceturtdien, 29. oktobrī: Māras tirgus, pie t/c Mīlgrāvis un Slow food zemnieku tirdziņš pie Sky & More Sarkandaugavā; piektdien, 30. oktobrī: biedrības “Pārtikas Amatnieki” mājražotāju tirdziņš t/c “Zoom” Ķengaragā un Slow food zemnieku tirdziņš pie Sky & More Sarkandaugavā; sestdien, 31. oktobrī: Māras tirgus, pie t/c Damme un Kalnciema ielas tirdziņš, bet nākamajā piektdienā, 6. novembrī: Lauku labumu tirdziņš Imantā.

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju jau trešo gadu organizē kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta ēšanas paradumu ietekmei uz sirds veselību, kā arī bērnu un pusaudžu auditoriju uzrunāšanai. Pasaules sirds dienā - 29. septembrī vairāk nekā 100 Latvijas skolās notika mācību stundas un citas informatīvās aktivitātes par sirds veselību, vēl kampaņā plānota sadarbība ar kafejnīcām/restorāniem, lielveikaliem, ģimenes ārstu praksēm, kā arī aktivitātes interneta vidē, un citi notikumi.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC