Slimību profilakses un kontroles centrs

Skolās radoši un aktīvi atzīmēta Pasaules Sirds diena

02.11.2015, 00:00
 

Šoruden, atsaucoties Slimību profilakses un kontroles centra uzaicinājumam, 120 Latvijas skolās pirmo reizi notika dažādas aktivitātes, lai pievērstu skolēnu un skolas darbinieku uzmanību sirds un asinsvadu slimību novēršamajiem riska faktoriem. Īpaši uzmanība tika pievērsta veselīga un sabalansēta uztura lomai sirds veselības saglabāšanā un slimību profilaksē.

 

Akcijā iesaistījās aptuveni 25 000 skolēnu no pavisam nelielām pagastu pamatskolām līdz pat lielo pilsētu vidusskolām – gan atsevišķas klases, gan arī visas skolas kopumā. Fotogrāfijas par akcijas norisi, kā arī skolu atsauksmes var aplūkot www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

 

Skolu pārstāvju atsauksmes liecina, ka, pateicoties šai akcijai, informācija par sirds veselību un tās saistību ar uzturu tika integrēta audzināšanas, mājturības un tehnoloģiju, sociālo zinību, kā arī citās mācību stundās. Daugavpils Saskaņas pamatskola: “No skolēnu un skolotāju puses par Pasaules sirds dienas aktivitātēm ir saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes. Visi atzīst, ka tās bija ne tikai interesantas, bet patiesi noderīgas, jo tika pievērsta uzmanība tik vienkāršam, bet svarīgam jautājumam – mūsu pašu veselības saglabāšanai. Šādām aktivitātēm obligāti jābūt arī turpmāk!”

 

Slimību profilakses un kontroles centrs izsaka pateicību visām skolām, kas piedalījās šajā akcijā, un cer uz skolu atsaucību arī nākamgad, lai Pasaules sirds dienas atzīmēšana skolās kļūtu par tradīciju. Visas skolas, kas atsūtījušas fotogrāfijas un atsauksmes par savām aktivitātēm, saņems veicināšanas diplomus “Sirsnīga skola”, savukārt izlozes kārtībā tika izvelēta Dzirciema internātpamatskola, uz kuru ciemos dosies uztura speciāliste Katrīna Spuleniece - Aišpure, lai personīgi pasniegtu diplomu un runātu par sirdij veselīgu uzturu.

 

Lai aktualizētu jautājumus par sirds un asinsvadu veselības riska faktoriem, Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju jau trešo gadu organizē kampaņu “Mīli savu sirdi!”. Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta ēšanas paradumu ietekmei uz sirds veselību, kā arī bērnu un pusaudžu auditoriju uzrunāšanai.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC