Slimību profilakses un kontroles centrs

Aicina skolas un augstskolas iesaistīties Pasaules AIDS dienas aktivitātēs

13.11.2015, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina Latvijas skolas un augstskolas no 1.-4.decembrim iesaistīties Pasaules AIDS dienai veltītajās aktivitātēs, kuru mērķis ir veicināt informētību par HIV infekciju, profilakses un agrīnas diagnostikas nozīmi jauniešu vidū.

 

Aptuveni 12% no visiem HIV saslimšanas gadījumiem Eiropā tiek reģistrēti iedzīvotājiem vecumā no 15 – 24 gadiem. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka šī gada pirmajos astoņos mēnešos vecuma grupā no 15-29 gadiem reģistrēts 71 jauns HIV infekcijas gadījums, kas ir vidēji 28% no visiem Latvijā reģistrētajiem jaunajiem HIV infekcijas gadījumiem.

 

Pasaules AIDS dienas informatīvās aktivitātes paredz skolām iespēju saņemt radošas idejas pedagogiem par HIV/AIDS jautājumu iekļaušanu mācību stundu ietvaros. Vecāko klašu (10.-12.klase) skolēniem un studentiem tiks piedāvāti informatīvie materiāli par HIV infekciju, profilaksi, diagnostiku un nozīmītes ar HIV/AIDS simbolu. Lai piedalītos Pasaules AIDS dienas aktivitātēs, līdz 25.novembrim uz e-pasta adresi bps@bps.lv jāatsūta skolas vai augstskolas pieteikums, norādot izglītības iestādes nosaukumu, adresi, kontaktpersonu, kontaktinformāciju un vēlamo informatīvo materiālu (bukletu un nozīmīšu) skaitu.

 

HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

 

Ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilakses un diagnostikas nozīmību, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs oktobrī uzsāka informatīvo kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC