Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālisti aktualizē infekciju kontroles nozīmību slimnīcās

20.11.2015, 00:00

 

Noslēdzot Pasaules Veselības organizācijas Pasaules Antibiotiku nedēļu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien rīkoja informatīvu semināru slimnīcu speciālistiem par aktualitātēm antimikrobās rezistences jomā un infekciju kontroles nozīmi stacionārajās ārstniecības iestādēs.

 

Semināru apmeklēja gan epidemiologi, gan ārsti un māsas, gan slimnīcu vadītāji, lai klātienē uzklausītu aktuālāko informāciju par infekciju un antimikrobās rezistences uzraudzību un kontroli slimnīcās. Klīnisko universitāšu slimnīcu infekciju kontroles speciālisti vērsa uzmanību uz dažādām specifiskām problēmām un nepieciešamību uzlabot kontroles mehānismus, savukārt Veselības inspekcijas speciālists sniedza ieskatu veiktajās slimnīcu pārbaudēs, bet Veselības ministrijas pārstāvis informēja par plānotajām izmaiņām normatīvajos aktos.

 

Seminārā tika aplūkotas arī aktualitātes par nepieciešamību ikvienā slimnīcā ieviest infekciju kontroles komandu un definēt tās pamatdarbības principus, iesaistot farmaceitus, bet noslēgumā ārsti speciālisti dalījās pieredzē par gripas slimnieku atrašanos slimnīcā un nepieciešamajām darbībām gan gripas ārstēšanā, gan citu pacientu pasargāšanā no gripas inficēšanās.

 

Atgādinām, ka pēdējos astoņus gadus 18.novembrī Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Antibiotiku diena, savukārt šogad to atzīmē no 16. līdz 20.novembrim. Jautājumus par antibiotikām aktualizē, lai pievērstu Eiropas un Pasaules iedzīvotāju uzmanību pieaugošai antimikrobās rezistences problēmai un aicinātu iedzīvotājus lietot antibiotikas atbildīgi, pareizi un vienīgi saskaņā ar ārsta norādījumiem. Antibiotiku atbildīga lietošana ir vienīgais veids, kā iespējams saglabāt antibiotiku iedarbību un efektīvi izārstēt pacientus ar smagām infekciju slimībām.

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC