Slimību profilakses un kontroles centrs

Noslēgsies kampaņa pret pasīvo smēķēšanu „Izvairies no smēķētāja”

23.11.2015, 00:00
 

Aicinām mediju pārstāvjus uz kampaņas “Izvairies no smēķētāja” noslēguma preses konferenci, kas notiks 25. novembrī plkst. 12.00 Rīgas 72. vidusskolas aktu zālē, Ikšķiles ielā 6 (netālu no t/c ZOOM).

 

Preses konferencē tiks prezentēti jaunāko pētījumu dati par smēķēšanas paradumiem Latvijā, kā arī tiks izvērtēts kampaņā paveiktais.

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

  • Alise Krūmiņa, Veselības ministrijas Vecākais eksperts atkarību uzraudzības jomā;
  • Ilze Straume, Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore;
  • Iveta Pudule, Slimību profilakses un kontroles centra Vecākā sabiedrības veselības analītiķe;
  • Māra Upmane – Holšteine, grupas Astro`n`out soliste.

 

Tāpat pasākuma laikā tiks apbalvoti kampaņas ietvaros notikušā plakātu konkursa „Uzmanību – bērns! Nesmēķē tuvāk par 10 metriem!” uzvarētāji. Konkursā piedalījās 5. – 12. klašu skolēni, kuri radīja darbus ar mērķi mudināt pieaugušos nesmēķēt bērnu klātbūtnē.

 

Preses konference ar nodomu tiek rīkota Rīgas 72.vidusskolā - Rīgas skolā, kas pēc žūrijas vērtējuma uzvarēja skolēnu plakātu konkursā. Reģionālo skolu vidū uzvarējusi Ogresgala pamatskola, bet interneta balsojumā - Aglonas vidusskola.

 

Pētījumi liecina, ka Latvijā teju katrs otrais skolēns savās mājās ir spiests elpot cigarešu dūmus. Pasīvā smēķēšana bērniem var izraisīt nopietnus veselības traucējumus un pat nāvi – Pasaules Veselības organizācijas eksperti konstatējuši, ka tās dēļ katru gadu pasaulē mirst apmēram 165 tūkstoši bērnu.

 

Kampaņu pret pasīvo smēķēšanu jau otro gadu rīko Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. 2014.gadā tika īstenota sabiedrības izglītošanas kampaņa “Ja smēķē TU – smēķē Tavs bērns!”, 2015.gadā laika posmā no septembra līdz decembrim īstenota kampaņa “Izvairies no smēķētāja!”.

 

Plašāka informācija par kampaņu “Izvairies no smēķētāja!” un pasīvo smēķēšanu: www.pasivasmekesana.lv, www.facebook.com/pasivasmekesana

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC