Slimību profilakses un kontroles centrs

Pasaules AIDS dienā noslēdzas ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV”

01.12.2015, 00:00

 

1.decembrī, Pasaules AIDS dienas ietvaros, notika Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētā konkursa – Ideju kaujas „Ar zināšanām pret HIV!” – fināls. Par konkursa uzvarētājiem kļuva Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentes Ilona Rupā un Evita Važeņina.

 

Konkursa finālā piedalījās studenti no četrām Latvijas augstākās izglītības iestādēm – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rēzeknes augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes. Atgādinām, ka konkursu „Ar zināšanām pret HIV” Veselības ministrija un SPKC izsludināja ar mērķi veicināt sadarbību ar topošajiem speciālistiem dažādās nozarēs – veselības aprūpe un organizācija, ārstniecība, komunikācija un sabiedriskās attiecības, biznesa vadība u.c. –, lai rastu inovatīvus risinājumus sabiedrības attieksmes maiņai par HIV kā „nepareizu” saslimšanu, informētības un izglītošanas veicināšanai par HIV profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmību.

 

Vienlaikus pasākums iezīmēja arī Pasaules AIDS dienu, HIV un hepatīta testēšanas nedēļas noslēgumu un informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” noslēgumu.

 

Šīs tēmas aktualitāti iezīmēja arī HIV un hepatīta testēšanās nedēļas laikā iegūtie eksprestestu rezultāti. Akcijas ietvaros veikti 742 HIV un 714 C hepatīta eksprestesti, no kuriem 8 gadījumos konstatēts pozitīvs HIV testa rezultāts un 36 gadījumos pozitīvs C hepatīta testa rezultāts. Informējam, ka HIV un hepatīta testēšanās aktivitātes turpinās un ikvienam ir iespēja bez maksas, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV eksprestestu kādā no HIV profilakses punktiem visā Latvijā!” Vairāk informācija pieejama SPKC mājas lapas sadaļā “HIV profilakse”.

 

HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti. Lai veicinātu sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmi, kopš oktobra Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs organizē kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC