Slimību profilakses un kontroles centrs

Sirds veselībai draudzīgu ēdienu receptes arī populāros ēst gatavošanas un dzīvesveida blogos

03.12.2015, 00:00

 

Lai aptvertu pēc iespējas plašāku mērķauditoriju, informatīvā kampaņa “Mīli savu sirdi!” šogad aicināja arī vairāku Latvijā populāru ēst gatavošanas un dzīvesveida blogu, kā arī mājaslapu autorus piedāvāt savu skatījumu un receptes kādam sirds un asinsvadu veselībai “draudzīgam” ēdienam. Šim uzaicinājumam atsaucās un ar savām receptēm dalījās lindasvirtuve.lv; happywhispers.lv,topivesels.lv; absolutsed.lv, lienegatavo.wordpress.com.

 

Informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros ēst gatavotāju un ēdāju vērtējumam tiek piedāvāti vairāki ēdieni: siltie Vidusjūras salāti ar zaļajām mung pupiņām, krāsnī cepti kartupeļi ar sinepju mērci, mencu aknu tartars, saldais kartupelis ar godži ogām, kā arī svaiga ķirbja šokolādes krēms. Kā atzīst blogeres, meklējot receptes, ko piedāvāt kampaņai, bijis interesanti iepazīties ar informāciju par sirdij veselīga uztura pamatprincipiem, jo, lai gan pārsvarā ikdienā tiek gatavoti veselīgi ēdieni, par uzturu tieši no šī aspekta līdz šim nebija domāts. Blogeres uzskata, ka šī ir laba pieredze gan viņām, gan viņu sekotājiem, kas arī iegūs jaunas zināšanas un iedvesmu sirdij draudzīgu ēdienu pagatavošanā.

 

Pirms publicēšanas izvēlētās receptes tika papildinātas ar uztura speciālista komentāru par izejvielām un gatavošanas veidu, vispirms izvērtējot, vai konkrētais ēdiens ir ierindojams pie sirds veselībai noderīgiem. Visas receptes un uztura speciālista komentāri atrodami iepriekšminētajās mājaslapās ar kampaņas “Mīli savu sirdi!” atzīmi.

 

Sadarbība ar blogeriem ir viena no Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra rīkotās informatīvas kampaņas “Mīli savu sirdi!” aktivitātēm vietās, kurās cilvēki iegādājas pārtikas produktus, bauda ēdienu vai meklē veidus, kā to pagatavot. Kampaņas ietvaros jau notikusi sadarbība ar zaļajiem tirdziņiem, piedāvājot sirds veselībai vērtīgu produktu tirgotājiem savos stendos izvietot informatīvās uzlīmes “Te mīl Tavu sirdi!” un informatīvus materiālus par sirds veselību, kopā ar lielveikalu ķēdes “RIMI“ šefpavāru Normundu Baranovski sagatavotas trīs veselīgu ēdienu receptes, kas pieejamas visos veikalos, kā arī tikko noslēgusies akcija Latvijas restorānos un kafejnīcās, kuras laikā vairāku nedēļu garumā tika piedāvāti sirds veselībai vērtīgi ēdieni.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC