Slimību profilakses un kontroles centrs

Noslēdzas domapmaiņu pēcpusdienu cikls BRĪVS

11.12.2015, 00:00

Slimību profilakses un kontroles centra īstenotajā pasākumu ciklā skolēniem par smēķēšanas kaitīgumu uzrunāti vairāk nekā 2000 skolēnu. Speciālistu komanda, kurā apvienojušies ģimenes ārsts un atkarību speciālisti kopš septembra ir apmeklējuši 50 skolas visā Latvijā.

 

Klātienes tikšanās ar speciālistiem ir efektīvs veids kā ar skolēniem runāt par smēķēšanas problēmu. Kā norāda ģimenes ārste Ilze Grauze: “Ņemot vērā uzrunāto bērnu skaitu, esmu pārliecināta, ka šie pasākumi nesīs labumu ne tikai šodien, bet arī nākotnē. Skolas ir ļoti ieinteresētas šajos pasākumos, savukārt bērni pārsteidz ar saviem mājas darbiem un spēju atlasīt kvalitatīvu informāciju. Skolēni uzdod daudzus sev interesējošus jautājumus par smēķēšanu kā arī nekautrējas dalīties ar savu pieredzi vai zināšanām par cigaretēm.

 

Pasākumi notikuši astoņās skolās Rīgā, deviņās skolās Pierīgā, astoņās skolās Vidzemē, astoņās skolās Kurzemē, deviņās skolās Latgalē un astoņās skolāsiestādēs Zemgalē. Kopumā pasākumos piedalījušies 2030 skolēni un vismaz 100 pedagogi. Katra pasākuma laikā skolēni noklausījās ģimenes ārsta lekciju par smēķēšanas ietekmi uz cilvēka organismu, tai sekoja skolēnu sagatavoto mājas darbu prezentācijas, savukārt pēc tam skolēni kopā ar atkarību speciālistiem veica dažādus interaktīvus uzdevumus. Visa pasākuma laikā skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus, izteikt viedokli un diskutēt.

 

Skolēnu sagatavotos zīmējumus, plakātus, video un pat dzejoļu rindas var meklēt www.draugiem.lv/sveiksunvesels

 

Domapmaiņu pēcpusdienu ciklu organizē Slimību profilakses un kontroles centrs. Izglītojošo pasākumu mērķis ir informēt bērnus un pusaudžus (5.-9. klase) par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību un palielināt interesi par veselīgu dzīvesveidu, nostiprinot nesmēķējošo bērnu un pusaudžu pārliecību neuzsākt smēķēšanu un motivējot pusaudžus, kuri smēķē, atbrīvoties no kaitīgā ieraduma, sniedzot arī praktiskus ieteikumus.

 

Papildus informāciju aicinām skatīt www.spkc.gov.lv vai www.draugiem.lv/sveiksunvesels

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC