Slimību profilakses un kontroles centrs

SPKC publisko Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatu

11.12.2015, 00:00

 

No šodienas, 11.decembra, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā www.spkc.gov.lv sadaļā „Veselības aprūpes statistika” ir publicēta Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata. Tajā pieejami veselības aprūpes statistikas dati par 2014.gadu. Jāuzsver, ka turpina samazināties kopējie mirstības rādītāji, tajā skaitā zīdaiņu mirstība un samazinās stacionārā ārstēto pacientu skaists, bet 2014.gadā turpināja pieaugt dzemdību skaits Latvijā.

 

SPKC apkopo un analizē valsts veselības aprūpes statisku un sagatavo ikgadējo statistikas gadagrāmatu par veselības aprūpi un iedzīvotāju veselību: ambulatoro, stacionāro un neatliekamo medicīnisko palīdzību, traumām, onkoloģiju, psihisko veselību, mātes un bērna veselību, iedzīvotāju mirstību, u.c. aktuālām tēmām veselības aprūpē.

 

Statistikas dati par veselības aprūpes nozari tiek izmantoti sabiedrības veselības un veselības aprūpes politikas plānošanā, kā arī iedzīvotāju veselības stāvokļa novērtēšanai. Apkopotie veselības statistikas dati ir pieejami jebkuram interesentam, kurš vēlas padziļināti izprast sabiedrībā notiekošos procesus veselības jomā.

 

Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata pieejama http://www.spkc.gov.lv/veselibas-aprupes-statistika/

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC