Slimību profilakses un kontroles centrs

Noslēgušās izglītojošās nodarbības “Man ir tīri zobi!”

17.12.2015, 00:00

 

Lai veidotu un nostiprinātu bērnu mutes dobuma un zobu kopšanas paradumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) jau otro gadu pēc kārtas īstenoja izglītojošas nodarbības “Man ir tīri zobi!” sākumsskolas un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem visā Latvijā.

 

Laika posmā no 2015. gada 15. maija līdz 12. decembrim tika īstenotas 425 izglītojošas nodarbības, aptverot vairāk kā 7 000 bērnu visā Latvijā.

 

Interaktīvo un bērniem saistošo nodarbību laikā bērniem bija iespēja iepazīties ar zobiņu Baltiņu, zobu grauzi Urķi un zobu suku Čaklīti, kā arī zobu speciālistu, kurš bērniem interesantā un uzrunājošā veidā stāstīja par regulāru zobu kopšanas nepieciešamību, izmantojot krāsojamo bilžu stāstu „Uzzini, kā uzvarēt zobu grauzi Urķi”, iepazīstinot ar pareizu zobu kopšanas algoritmu un zobu tīrīšanas kalendāru.

 

Nodarbībās bērni noskatījās izglītojošo animācijas filmu „Man ir tīri zobi!” un pārrunāja jautājumus par veselīga uztura nozīmi un ietekmi uz zobu veselību, vecumam atbilstošu zobu kopšanas līdzekļu izvēli, kā arī zobu tīrīšanas tehniku.

 

Pēc nodarbībām katrs dalībnieks saņēma zobu veselības eksperta apliecinājumu un dažādus izdales materiālus, kas arī turpmāk palīdz atcerēties nodarbībā dzirdēto informāciju. Savukārt pedagogiem tika izsniegts metodiskais materiāls par mutes dobuma un zobu veselību, kas palīdzēs turpmāk aktualizēt mutes veselības jautājumus mācību stundās un nodarbībās.

 

SPKC informē, ka visas tās izglītības iestādes, kuras pieteikušās nodarbībām, bet kurās nodarbības 2015. gadā nav notikušas, tiek ievietotas gaidītāju sarakstā nodarbībām, kuras tiks īstenotas kampaņas nākamajā posmā, sākot jau no 2016. gada janvāra.

 

Plašāka informācija par izglītojošajām nodarbībām „Man ir tīri zobi!” pieejama mājas lapā: www.tīrizobi.lv.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC