Slimību profilakses un kontroles centrs

Par masalu profilakses un kontroles pasākumiem

14.04.2014, 00:00

 

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka saskaņā ar epidemioloģiskās uzraudzības datiem laikā no 2014. gada 18. marta līdz 2. aprīlim Latvijā reģistrēti pieci laboratoriski apstiprināti saslimšanas gadījumi ar masalām (saslimšanas datumi no 12.marta līdz 31.martam). Saslimušo vidū ir viens bērns līdz gada vecumam. Citi slimnieki ir pieaugušie, t.sk. divi ārstniecības iestāžu darbinieki. Divi saslimušie ir Latgales reģiona iedzīvotāji, viens – Vidzemes reģiona un divi ir Rīgas iedzīvotāji. Diagnoze „masalas” bija noteikta 1.dienā pēc pacientu vēršanās pēc medicīniskās palīdzības trim saslimušajiem, vienā gadījumā 3.dienā un vienā gadījumā – 5.dienā.

 

Saslimušo ar masalām vecuma struktūra

Vecums

<1

18-29

30-39

40-49

50-59

60 un>

kopā

Gadījumu skaits

1

1

2

0

1

0

5

 

Ar vienu saslimušo epidemioloģiski ir saistīti divi saslimšanas gadījumi (viens– Latgales reģionā un viens – Vidzemes reģionā). Pārējie divi saslimšanas gadījumi (Rīgas iedzīvotāji) pēc šobrīd rīcībā esošās informācijas nav savstarpēji epidemioloģiski saistīti.

 

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, šis ir ievērojams masalu gadījumu skaita pieaugums, – pagājušajā gadā netika reģistrēts neviens saslimušais ar masalām, bet 2012. gadā tie bija trīs gadījumi.

 

Ņemot vērā aktuālo epidemioloģisko situāciju ar masalām, kuru var uzskatīt par uzliesmojumu, kā arī to, ka saslimušo vidū ir ārstniecības iestāžu darbinieki, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina Jūs pievērst īpašu uzmanību masalu profilakses, uzraudzības un kontroles pasākumiem, ieskaitot agrīnu un efektīvu infekcijas diagnostiku, savlaicīgu ziņošanu par saslimšanas gadījumiem un pasākumu veikšanu, kas attiecas uz masalu slimnieku kontaktpersonām. Šīm nolūkam lūdzam iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centa sagatavoto detalizētu informāciju ārstniecības personām, kas pieejama tīmekļa vietnē sadaļā „Ārstniecības personām”.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC