Slimību profilakses un kontroles centrs

Nosaka aizliegumu vielai 5-MeO-DIBF un tās saturošiem izstrādājumiem

01.04.2016, 00:00

Sākot ar rītdienu, 2.aprīli, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izdots aizliegums jaunai bīstamai psihoaktīvai vielai 5-MeO-DIBF un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu.

 

Saskaņā ar likumu „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”, pagaidu aizliegums tiek noteikts uz laika periodu līdz 12 mēnešiem. Minētais likums paredz, ka no aizlieguma spēkā stāšanās dienas vielas un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

 

Līdz šim vielas 5-MeO-DIBF izņemšanas gadījumi reģistrēti Slovēnijā, Anglijā un Vācijā. SPKC speciālisti brīdina, ka vielas 5-MeO-DIBF un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

 

Kopš 2014.gada aprīļa par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu, kam ir noteikts aizliegums, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu piemēro kriminālatbildību. Šobrīd par minētajām darbībām draud brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai citas likumā noteiktās sankcijas.

 

Ieskaitot aizliegumu vielai 5-MeO-DIBF, SPKC būs izdevis aizliegumus 35 jaunām psihoaktīvām vielām, kuras visas ir bīstamas cilvēka dzīvībai un veselībai.

 

Papildu informācija par jaunu psihoaktīvu vielu aizliegšanas kārtību un jau noteiktajiem aizliegumiem

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC