Slimību profilakses un kontroles centrs

31. maijs – Pasaules diena bez tabakas

31.05.2016, 00:00

Šogad Pasaules Veselības organizācijas “Dienas bez tabakas” sauklis ir “Gatavojaties standartizētajam iepakojumam!”, kurš uzrunā valstis noteikt stingrākus ierobežojumus cigarešu paciņu noformējumam, piemēram, izmantot tikai vienu, neuzkrītošu krāsu toni, vienu burtveidolu, neizmantot ražotāja logo u.tml.

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti atzīst, ka ir nepieciešami noformējuma ierobežojumi uz cigarešu iepakojumiem, jo spilgtas krāsas un uzrunājošs teksts ir pievilcīgs ne tikai pieaugušajiem, bet īpaši bērniem un jauniešiem. Savukārt pētījumos ir pierādīts - jo agrākā vecumā tiek uzsākta smēķēšana, jo lielāks ir atkarības rašanās risks un lielāks nodarītais kaitējums veselībai.

 

Lai mazinātu smēķēšanas izplatību SPKC regulāri organizē dažādas veselību veicinošās aktivitātes, piemēram, kampaņu “Brīvs”, kurā pusaudžiem skaidroja smēķēšanas kaitīgo ietekmi un kampaņu “Izvairies no smēķētāja”, kurā tika informēts par pasīvās smēķēšanas riskiem. Šīs kampaņas ietvaros ir tapusi mājaslapa www.pasivasmekesana.lv.

 

SPKC ir izveidojis arī konsultatīvo tālruni 67037333* iedzīvotājiem, uz kuru zvanot iespējams saņemt profesionāļa konsultāciju, kā atmest smēķēšanu, kā arī informāciju par profesionālas palīdzības iespējām visas Latvijas teritorijā.

 

* Cena par zvanu saskaņā ar tava telefona operatora izmaksu plānu

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC