Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālistus iepazīstina ar plānotajām izmaiņām

20.09.2017, 09:36

19.septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika informatīvais seminārs par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr.60  “Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām”, kas stāsies spēkā ar 2017. gada 1.oktobri.

 

SPKC speciālisti semināra dalībniekus iepazīstināja ar pacientu drošības aktualitātēm un iniciatīvām, kā arī sniedza ieteikumus MK noteikumu Nr.60 (turpmāk – MK noteikumi Nr.60) prasību izpildei. Plašāk tika iztirzāta ar pacientu drošību saistīto atgadījumu ziņošanas un mācīšanās sistēmas ieviešanas iespējas un ieteikumi. Semināru apmeklēja stacionāru galvenie ārsti, māsas un kvalitātes vadītāji.

 

Ar 2017.gada 1.oktobri stājas spēkā MK noteikumi Nr.60, kas ietver savlaicīgu kritisko izmeklējumu rezultātu paziņošanu, efektīvu komunikāciju medicīniskajā dokumentācijā, risku mazinošos pasākumus ķirurģijā un anestēzijā, drošu zāļu ordinēšanu un ievadīšanu kā arī vēl citas tēmas, kas saistītas ar pacientu drošību. Tāpēc semināra mērķis bija iedrošināt diskutēt par pacientu drošības nozares pilnveidošanu, dalīties ar labo praksi un iepazīstināt ar izmaiņām noteikumos, kā arī SPKC sagatavotajiem ieteikumiem ārstniecības iestādēm, kā īstenot prasības,stāsta SPKC projektu koordinatore Līva Stupele.

 

Klātesošiem labās prakses piemērus prezentēja pārstāvji no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC