Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

SPKC aicina ievērot piesardzības pasākumus, piedaloties pavasara talkā, COVID - 19 pandēmijas laikā

15.05.2020, 16:18

Ārkārtas situācijas laikā, piedaloties vides sakopšanas darbos, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ievērot fizisko distancēšanos, kas paredz ievērot divu metru savstarpējo distanci. Lai gan ir mazināti ierobežojumi, ir svarīgi saprast, ka risks inficēties joprojām pastāv. Tāpat SPKC aicina talkotājus rīkoties atbildīgi, nepulcēties grupās, bet šoreiz labāk izvēlēties strādāt individuāli vai vietās, kur cilvēku skaits neliels.

Lasīt vairāk...

Iedzīvotāju nāves cēloņu statistika 2020.gada pirmajā ceturksnī

05.05.2020, 15:19

Slimību profilakses un kontroles centrs publicē provizoriskos datus par 2020.gada 1.ceturkšņa iedzīvotāju nāves cēloņiem. Jāņem vērā, ka šie ir provizoriskie dati un tie vēl tiks papildināti, jo vēl nav saņemtas visas medicīniskās apliecības par nāves cēloni par marta mēnesi.  Salīdzinot datus ar iepriekšējiem gadiem, 2020.gada 1.ceturksnī, nevienā no pamatcēloņu grupām nav vērojama pieauguma tendence.

Lasīt vairāk...

Publicēti statistikas dati par dzemdībām, jaundzimušajiem un iedzīvotāju nāves cēloņiem 2019.gadā

30.04.2020, 11:17

SPKC šodien Veselības statistikas datubāzē publicē datus par dzemdībām, jaundzimušajiem un iedzīvotāju nāves cēloņiem. Sadaļā  “Mātes un bērna veselības aprūpe” publicēti 2019.gada dati par dzemdībām un jaundzimušajiem. Dzemdību skaits turpina samazināties, taču ne tik strauji kā iepriekšējā periodā, 2019.gadā novērots kritums par 2,8%. Turpina pieaugt dzemdētāju skaits vecumā no 35 gadiem, vidēji par 4,3% salīdzinājumā ar 2018.gadu. 

Lasīt vairāk...
Novērojama vidēja ērču aktivitāte

Novērojama vidēja ērču aktivitāte

08.05.2020, 08:16

Šogad ziemai neraksturīgo apstākļu dēļ ērces niecīgā skaitā bija sastopamas jau janvārī. 6.maijā kopējā novēroto ērču aktivitāte vienā no Rīgas reģiona monitoringa vietām bija nedaudz zemāka nekā pērn šai laikā, vidēji 50 ērces uz km.

Lasīt vairāk...
Latvijas IKT industrija izstrādās lietotni cīņai ar COVID-19

Latvijas IKT industrija izstrādās lietotni cīņai ar COVID-19

28.04.2020, 12:11

Vairāki Latvijas IKT nozares un zinātnes pārstāvji – LMT, MakIT, Mobilly, TestDevLab, Zippy Vision, Latvijas Universitātes eksperti, TechHub Riga līdzdibinātājs Andris K. Bērziņš – ir apvienojušies iniciatīvā, lai brīvprātīgi un bez maksas radītu lietotni, kas varētu palīdzēt ierobežot vīrusa izplatību Latvijā un ātrāk atvieglot ārkārtas stāvokļa ierobežojumus. Lietotnes risinājuma izvērtēšanā iesaistījušās arī vairākas valsts iestādes, t. sk. Valsts prezidents un Valsts prezidenta kanceleja, Slimību profilakses un kontroles centrs, NATO StratCom, kā arī medicīnas nozares profesionāļi un epidemiologi.

Lasīt vairāk...

SPKC informē par informatīvā tālruņa darba laika izmaiņām

24.04.2020, 11:16

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka sākot ar 27.aprīli ir veiktas izmaiņas informatīvā tālruņa par COVID – 19 jautājumiem darba laikos.

Lasīt vairāk...

Mirstības 2020.gada sākuma provizoriskie rādītāji

21.04.2020, 14:18

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), analizējot stacionārā mirušo skaitu un letalitātes rādītājus, secina, ka nav novērojama pieauguma tendence. Klīniskajās universitātes slimnīcās gan mirušo skaits, gan letalitātes rādītājs marta mēnesī ir zemāks nekā šā gada janvārī un februārī. Atbilstoši provizoriskajiem datiem Latvijā, šā gada janvārī un februārī mirušo skaita samazinājums ir vērojams no gripas un pneimonijas, kā arī no asinsrites sistēmas slimībām, salīdzinot ar iepriekšējo 5 gadu šī perioda vidējo rādītāju.

Lasīt vairāk...

COVID-19 infekcijas uzliesmojums

13.01.2020, 12:22

Aktualizēts 03.04.2020 plkst 20:00

 

Lasīt vairāk...

Ieklausies ekspertu padomos!

11.03.2020, 16:58

Rīt, 12.martā, plkst. 10.00 aicinām skatīties tiešraidi par jautājumiem, kas saistīti ar nieru veselību. Katru gadu martā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, kuras ietvaros īpaša uzmanība tiek veltīta nieru veselībai.

 

Pasaules nieru dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību nieru nozīmei cilvēka organismā, informēt par riska faktoriem, kas ietekmē nieru veselību, un to, kā sadzīvot ar nieru slimību, ja tāda jau ir.

Lasīt vairāk...

Publicēti ieteikumi personai ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm

08.03.2020, 14:18

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotos ieteikumus personām ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic otrā diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

08.03.2020, 11:18

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par inficēšanās apstākļiem un infekcijas izplatīšanās risku, to šodien preses konferencē apliecināja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lasīt vairāk...

Apstiprināts otrais COVID-19 saslimšanas gadījums Latvijā

08.03.2020, 07:10

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi šodien, 8. martā, saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro COVID-19 gadījumu Latvijā. Pacients atrodas mājās, tuvākā laikā tiks nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā.

Lasīt vairāk...

Paplašina COVID-19 skarto valstu sarakstu; analīzes mājās ņems arī laboratorija

06.03.2020, 20:02

Īpašus piesardzības pasākumus no 7.marta attiecinās uz visu Itāliju, ne tikai uz iepriekš noteiktajiem reģioniem. Ārpus Rīgas reģiona analīzes aizdomu gadījumos par COVID-19 pie cilvēka mājās ņems ari Centrālās laboratorijas speciālisti.Laboratoriskās analīzes uz COVID-19 veiks arī visiem pacientiem ar smagiem akūtas respiratorās infekcijas simptomiem, kuri atrodas intensīvajā terapijā.

 

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

02.03.2020, 20:55

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par infekcijas avotu un tās izplatību, to šodien preses konferencē apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele.

Lasīt vairāk...

Speciālisti sagatavojuši rekomendācijas darba devējiem saistībā ar COVID - 19 infekciju

29.02.2020, 11:05

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotās rekomendācijas darba devējiem, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Atjaunota Starptautiskā statistiskā slimību un veselības problēmu klasifikācija (SSK-10)

07.02.2020, 08:52

Slimību profilakses un kontroles centrs ir veicis Starptautiskās statistiskās slimību un veselības problēmu klasifikācijas 10.redakcijas 2016.gada 5.izdevuma (SSK-10) atjaunošanu.

Lasīt vairāk...
Pasaules pretvēža dienā SPKC atgādina par profilaktisko pārbaužu nozīmi

Pasaules pretvēža dienā SPKC atgādina par profilaktisko pārbaužu nozīmi

04.02.2020, 15:09

Katru gadu 4. februārī tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un papildināt zināšanas par ļaundabīgiem audzējiem, to profilaksi un savlaicīgu slimību atklāšanu un ārstēšanu. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad šai dienai izvēlēts sauklis „Es esmu un es darīšu” (angl. „I am and I will”), kas apzīmē katra personīgo spēju un apņemšanos ietekmēt nākotni.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs noslēdz izglītojošu pasākumu īstenošanu par traumatisma profilaksi – “Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!”

20.12.2019, 12:37

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu īstenošanu vispārējo izglītības iestāžu 4. – 5. klašu skolēniem par traumatisma profilakses jautājumiem. Pasākumu mērķis bija izglītot skolēnus par traumu profilaksi, iespējamām traumu, jo īpaši galvas traumu, sekām un nepieciešamību lietot atbilstošu aizsargekipējumu aktīvās atpūtas un sporta laikā.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs noslēdz izglītojošo pasākumu īstenošanu par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu

17.12.2019, 16:02

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis ikgadējo izglītojošo pasākumu īstenošanu pirmskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Pasākumu mērķis bija bērniem saistošā, viegli uztveramā veidā skaidrot personīgās higiēnas un roku mazgāšanas nozīmi ikdienā, kā arī palīdzēt nostiprināt un veidot jaunus, pozitīvus personīgās higiēnas paradumus.

Lasīt vairāk...

Eksperti: Latvijā šogad ir rekordliels vakcinēto grūtnieču un mazu bērnu skaits

17.12.2019, 08:55

Sākoties gripas sezonai, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja ekspertu diskusiju, lai informētu grūtnieces un bērnu vecākus par ikgadējas pretgripas vakcīnas nozīmi, kā arī citiem profilaktiskiem pasākumiem. Diskusijā piedalījās SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa, neonatoloģe un Rīgas Dzemdību nama vakcinācijas kabineta vadītāja Dr. Ilona Gulbe, kā arī attālināti sarunai īpašus video bija sagatavojusi ārste, veselības blogere un jaunā māmiņa Dr. Elīna Ivanova. Diskusiju vadīja Dr. Katrīna Puriņa-Liberte.

Lasīt vairāk...

1-20 no 347 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC