Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālisti diskutēs par atbildīgu antibiotiku lietošanu

08.11.2017, 11:11

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem.

 

Tiešraides diskusiju varēs vērot

10.novembrī plkst. 10.00

 Veselības ministrijas, SPKC, mājas lapās, SPKC Facebook lapā un TVNET portālā.

 

Antimikrobo rezistenci veicina neatbilstoša antibiotiku lietošana gan cilvēku, gan dzīvnieku slimību ārstēšanā un profilaksē. Mikroorganismi spēj veidot aizsardzības mehānismus pret antibiotiku iedarbību, tādēļ daudzas infekcijas slimības kļūst grūtāk ārstējamas, ierobežojamas un apdraud sabiedrības veselību. Ir svarīgi veidot sabiedrības izpratni un starpsektoru sadarbību, lai veicinātu atbildīgu antibiotiku lietošanu un mazinātu antimikrobās rezistences izplatību.

 

Par Latvijas statistiku Eiropas kontekstā, pacientu ieradumiem, antibiotiku atbildīgu lietošanu, par jautājumiem, ko var darīt ikviens no mums, lai mazinātu rezistenci, diskusijā skaidros veselības nozares speciālisti.

 

Diskusijā piedalīsies:

 

  • Anda Čakša, veselības ministre;
  • Aiga Rūrāne, PVO Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecības vadītāja;
  • Elīna Dimiņa, galvenais speciālists antimikrobās rezistences jautājumos (SPKC);
  • Andris Baumanis, ģimenes ārsts.

 

Aicinām iedzīvotājus un medijus iesūtīt interesējošos jautājumus uz e-pasta adresi prese@spkc.gov.lv. Jautājumus var iesūtīt līdz tiešraidei un tiešraides laikā.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC