Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālisti skaidros nepieciešamību vakcinēties pret cilvēka papilomas vīrusu

21.11.2017, 14:07

Lai sniegtu iespēju plašāk izzināt cilvēka papilomas vīrusu (CPV), tā klīniskos aspektus, vakcinācijas nepieciešamību, kliedētu mītus par vakcināciju, kā arī uzzinātu, kā runāt ar pacientiem par CPV vakcinācijas nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk bezmaksas seminārus veselības aprūpes speciālistiem Rīgā un lielajās reģionu pilsētās – Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Daugavpilī.

 

Pirmais seminārs, ko atklās veselības ministre Anda Čakša, notiks Rīgā,

23.novembrī plkst. 10.00,

viesnīcas “Radi un draugi” konferenču centrā (Mārstaļu ielā 3)

 

Cilvēka papilomas vīruss jeb CPV ir plaši izplatīta infekcijas slimība, kas izraisa dažādu orgānu ļaundabīgus audzējus un labdabīgus ādas un gļotādu veidojumus. Viena no biežākajām CPV izraisītām slimībām ir dzemdes kakla vēzis. Tas ir otrs izplatītākais vēža veids aiz krūts vēža Eiropas Savienībā (ES) sievietēm vecumā no 15 līdz 44 gadiem. Katru gadu ES tiek reģistrēti aptuveni 33 000 dzemdes kakla vēža gadījumi un 15 000 vēža izraisīti nāves gadījumi. Latvijā dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam un trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm pēc krūts un plaušu vēža. 2016.gadā gadā tika reģistrēti 241 dzemdes kakla vēža gadījums un 115 nāves gadījumi.

 

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā novērst dzemdes kakla vēža attīstību, ir vakcinācija. Neraugoties uz to, ka vakcinācija pret CPV infekciju ir iekļauta valsts apmaksātā vakcinācijas kalendārā 12 gadus vecām meitenēm, vakcinācijas aptvere ir nepietiekama. Veselības aprūpes speciālistu un iedzīvotāju vidū joprojām pastāv šaubas par vakcinācijas nozīmi un tās efektivitāti.

 

Veselības aprūpes speciālisti var apmeklēt jebkuru no semināriem, jo tie saturā ir līdzvērtīgi.

 

Tuvākās semināru norises vietas un laiks:

 

Rīgā: 23.novembrī plkst. 10.00. Semināra ilgums 6 akadēmiskās stundas.

Semināra vieta: viesnīcas “Radi un draugi” konferenču centrs, Mārstaļu ielā 3, Rīgā.

Pieteikšanās līdz: 2017.gada 22.novembrim.

 

Jelgavā: 13.decembrī plkst. 9.00. Semināra ilgums 6 akadēmiskās stundas.

Semināra vieta: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, Svētes ielā 33, Jelgavā.

Pieteikšanās līdz: 2017.gada 11.decembrim.

 

Semināros ar lekcijām uzstāsies infektoloģe Dr.med. Dace Zavadska, infektologs Dr.med. Pauls Aldiņš un ginekoloģe Dr.med. Jana Žodžika. Par dalību seminārā tiks piešķirti tālākizglītības punkti (6 TIP) un izsniegti sertifikāti (TIP2017/592).

 

Semināru aicinām apmeklēt ģimenes ārstus, ginekologus, infektologus, onkologus, medicīnas māsas, vecmātes, kā arī citus veselības aprūpes speciālistus.

 

Lūdzam pieteikt savu dalību semināram, rakstot uz e-pasta adresi seminars@prae.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, semināra norises vietu (Rīga vai Jelgava), pārstāvēto organizāciju, specialitāti un kontaktinformāciju: e-pasta un tālruņa numuru.

 

Semināra “Aicini vakcinēties pret CPV, izglāb dzīvību!” programma.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC