Slimību profilakses un kontroles centrs

Pasaules AIDS dienā norisināsies aktivitātes Rīgas dzelzceļa stacijā

30.11.2017, 11:51

1.decembrī, Pasaules AIDS dienā, plkst.14.00–16.00 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar biedrību “DIA+LOGS”, aicina ikvienu interesentu anonīmi un bez maksas uzzināt savu HIV statusu īpaši izveidotā pop-up testēšanās kabīnē. Kabīne atradīsies Rīgas dzelzceļa stacijā, centrālajā zālē, 1.stāvā (Stacijas laukumā 2). Paralēli iespējām veikt HIV eksprestestu, iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt vairāk par HIV infekciju un tās profilaksi.

 

Statistika liecina, ka pagājušajā gadā 365 Latvijas iedzīvotāji uzzināja, ka ir HIV pozitīvi, kas Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

 

Lai veicinātu sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilaksi un agrīnas diagnostikas nozīmi, kopš oktobra Veselības ministrija un SPKC organizē kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”. Kampaņas laikā tika īstenota aptauja www.draugiem.lv, kur rezultāti liecina, ka cilvēki apzinās HIV problēmjautājumus, taču tos neattiecina uz sevi. No 10 100 respondentiem HIV eksprestestu ir veikuši tikai 15%.

 

Vairāk informācijas par HIV profilakses punktiem pieejama www.spkc.gov.lv sadaļā “HIV profilakses punkti”.

 

Lai uzzinātu, kā tiek veikts eksprestests, ieskaties SPKC “Youtube” kanālā – http://ej.uz/HIVtestesana

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC