Slimību profilakses un kontroles centrs

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls bērniem par personīgās higiēnas nozīmi un pamatprincipiem

20.12.2017, 14:24

 

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1. – 2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Izglītojošo pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas un prasmes par slimību profilakses jautājumiem un personīgās higiēnas ievērošanu, tai skaitā, pareizas roku mazgāšanas nozīmi un pamatprincipiem.

 

Priekšroku dodot Veselību veicinošo skolu tīkla dalības izglītības iestādēm, laika posmā no 2017.gada 11.septembra līdz 1.decembrim visā Latvijā notika 400 izglītojoši pasākumi, kuros piedalījās 7168 bērni.

 

Pasākumu laikā bērniem bija iespēja noskatīties animācijas filmu ”Par Janča punci un tīrām rokām” un iesaistīties diskusijā par tajā redzēto, kā arī piedalīties eksperimentā ar luminiscējošo pulveri un UV lukturīšiem, lai izprastu mikrobu izplatīšanās principus un novērtētu pareizas roku mazgāšanas tehnikas nozīmi.  Ar datorgrafikas un spēļu kartiņu palīdzību bērni tika mācīti, kā pareizi tīrīt zobus, rūpēties par nagiem, ādu un ķermeni.

 

Lai palīdzētu bērniem saglabāt un nostiprināt iegūtās zināšanas, viņiem tika dāvināti  dažādi informatīvie materiāli, uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas attēliem, kā arī roku dvielīši.

 

Pēc izglītojošiem pasākumiem saņemtas pozitīvas atsauksmes no pedagogiem gan par pielietotajām informācijas pasniegšanas metodēm, gan novērotajām pozitīvajām izmaiņām bērnu personīgās higiēnas ievērošanā. Kā norāda pedagogi, pēc nodarbībām bērni biežāk mazgāja rokas un pievērsa pastiprinātu uzmanību rūpēm par apģērba, matu un ķermeņa tīrību.

 

Video ar atskatu uz pasākuma norisi:  https://www.youtube.com/watch?v=zM3il4Yp4fA

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC