Slimību profilakses un kontroles centrs

Preses relīzes

Publicēti ieteikumi personai ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm

08.03.2020, 14:18

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotos ieteikumus personām ar akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmēm, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic otrā diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

08.03.2020, 11:18

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par inficēšanās apstākļiem un infekcijas izplatīšanās risku, to šodien preses konferencē apliecināja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Lasīt vairāk...

Apstiprināts otrais COVID-19 saslimšanas gadījums Latvijā

08.03.2020, 07:10

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi šodien, 8. martā, saņēma informāciju no Nacionālās mikrobioloģijas references laboratorijas par apstiprinātu otro COVID-19 gadījumu Latvijā. Pacients atrodas mājās, tuvākā laikā tiks nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centrā.

Lasīt vairāk...

Iespēja saņemt telefonisku konsultāciju par COVID-19

05.03.2020, 16:51

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) nodrošina iespēju iedzīvotājiem saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19.

Lasīt vairāk...

Aicina uz tikšanos ar speciālistiem par aktuālo situāciju saistībā ar COVID – 19

04.03.2020, 12:27

Šodien, 4.03. plkst.15:00 aicinām medijus uz pasākumu ar iespēju uzdot jautājumus par aktuālo informāciju saistībā ar otro Igaunijā apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu, kā arī par iespējām analīžu noņemšanai pacientiem ārpus Rīgas reģiona aizdomu gadījumos par saslimšanu ar COVID-19. Uz mediju jautājumiem atbildēs Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Lasīt vairāk...

Atbildīgie dienesti veic diagnosticētā koronavīrusa pacienta kontaktpersonu apzināšanu

02.03.2020, 20:55

Atbildīgie dienesti kopā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) veic nepieciešamos jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežošanas un mazināšanas pasākumus, tostarp padziļinātu izpēti, lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju par infekcijas avotu un tās izplatību, to šodien preses konferencē apliecināja veselības ministre Ilze Viņķele.

Lasīt vairāk...

Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē lems par turpmākajiem pasākumiem saistībā ar koronavīrusa Covid – 19 izplatību

24.02.2020, 11:44

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar koronavīrusu Covid – 19, bet saistībā ar slimības izplatību, tajā skaitā saslimstības pieaugumu Itālijā, šodien, plkst.14:00 Veselības ministrijā notiks Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde, kurā lems par nepieciešamajiem turpmākajiem pasākumiem vīrusa izplatības mazināšanai.

Lasīt vairāk...

Speciālisti sagatavojuši rekomendācijas darba devējiem saistībā ar COVID - 19 infekciju

29.02.2020, 11:05

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv publicējis speciālistu sagatavotās rekomendācijas darba devējiem, saistībā ar COVID-19 infekciju.

Lasīt vairāk...

Dienesti ir gatavībā pastiprināt uzraudzību saistībā ar jauno koronavīrusu

31.01.2020, 20:06

Latvijā līdz šim nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu (2019-nCoV). Vienlaikus visi atbildīgie veselības nozares dienesti un iestādes apliecina gatavību nepieciešamības gadījumā atbilstoši rīkoties un pastiprināt uzraudzības pasākumus. 

Lasīt vairāk...

Speciālisti iepazīstināja ar Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījuma rezultātiem

08.01.2020, 13:25

Šodien, 8. janvārī, preses konferencē Veselības ministrijā iepazīstināja ar “Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījuma” rezultātiem. Latvijā šis pētījums tiek veikts kopš 2007. gada un tā rezultāti tiek izmantoti gan sabiedrības veselības politikas izstrādē, gan īstenoto pasākumu novērtēšanā.

Lasīt vairāk...

Iepazīstinās ar Bērnu antropometrisko parametru un skolu vides pētījuma rezultātiem

06.01.2020, 15:04

Trešdien, 8. janvārī, plkst.12:00 mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci, kurā tiks prezentēti jaunākie pētījuma dati par 7 un 9 gadus vecu skolēnu liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatību, šo bērnu veselības paradumiem mājās, kā arī skolu vides atbilstību veselīgu paradumu veicināšanai.

Lasīt vairāk...

Slimību profilakses un kontroles centrs paziņo par gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 11. decembra

10.12.2019, 12:56

Gripas un citu elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka 2019. gada 49. nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām divās pilsētās (Jelgavā un Rīgā) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa, pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem: Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

 

Lasīt vairāk...

Testēšanas rezultāti apliecina, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

06.12.2019, 13:25

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien saņēma no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” informāciju, kas apliecina, ka Daugavpilī mirušai pacientei konstatētais trakumsērgas vīruss ģenētiski pieder vīrusiem, kas cirkulē Āzijā. Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.

Lasīt vairāk...
Noslēdzies izglītojošo semināru cikls 10. – 12. klašu meitenēm par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu

Noslēdzies izglītojošo semināru cikls 10. – 12. klašu meitenēm par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu

05.12.2019, 09:34

No šā gada septembra līdz novembra beigām Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) īstenoja 30 izglītojošus seminārus vispārējo izglītības iestāžu 10. – 12. klašu izglītojamajām par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu, ar mērķi meitenēm saistošā un viegli uztveramā veidā sniegt zināšanas par krūšu veselību un tās nozīmi, kā arī prasmes pareizas krūšu pašpārbaudes veikšanā un nevēlamu simptomu atpazīšanā. Semināros kopumā piedalījās 492 dalībnieces.

Lasīt vairāk...

Izglītojošo nodarbību (pasākumu) kopumi skolēniem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem

30.09.2019, 16:28

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar biedrību „Papardes zieds” noslēdzis izglītojošu nodarbību (pasākumu) kopumu īstenošanu vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu 5. – 7., 10. – 12.klašu skolēniem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem8 no 10novadu pašvaldībās (savukārt, 2 novadu pašvaldību (t.i., Krimuldas un Zilupes) izglītības iestādes atteicās no līdzdalības projektā). Kopumā Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas un Sējas novados īstenoti 25izglītojošo nodarbību (pasākumu) kopumi, izglītojot 496 izglītojamos.

Lasīt vairāk...

Izglītojošo nodarbību (pasākumu) kopumi skolēniem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem

30.09.2019, 16:27

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar biedrību „Papardes zieds” noslēdzis izglītojošu nodarbību (pasākumu) kopumu īstenošanu vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu 5. – 7., 10. – 12.klašu skolēniem par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem 14 novadu pašvaldībās. Kopumā Tērvetes, Durbes, Līgatnes, Viļānu, Pārgaujas, Vaiņodes, Priekuļu, Ikšķiles, Lubānas, Garkalnes, Babītes, Mērsraga un Ērgļu novados īstenoti 43izglītojošo nodarbību (pasākumu) kopumi, izglītojot 781 izglītojamos.

Lasīt vairāk...

Seminārs vecākiem un speciālistiem par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām

30.09.2019, 16:23

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA „Latvian Holidays” noslēdzis realizēt seminārus iedzīvotājiem par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām 9 no 10 novadu pašvaldībām. Kopumā Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas un Zilupes novados īstenoti 14 semināri vecākiem (t.sk., citiem tuviniekiem), izglītības iestāžu pedagogiem un atbalsta personālam, sociālajiem darbiniekiem u.c. pieaugušajiem iedzīvotājiem par pusaudžu atkarību izraisošu vielu lietošanu un to procesiem, izglītojot 336 apmeklētājus.

Lasīt vairāk...

SPKC veic epidemioloģisko izmeklēšanu par trakumsērgas saslimšanas gadījumu Daugavpilī

05.12.2019, 10:40

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi organizē profilakses pasākumus saistībā ar saņemto informāciju par pacienti, kura Daugavpilī mirusi ar aizdomām par trakumsērgu. Sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu „BIOR”, SPKC organizēja pacientes materiālu laboratorisko izmeklēšanu, un sākotnējie testēšanas rezultāti liecina par trakumsērgu.

Lasīt vairāk...

Publicēta “Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata 2018” un lietotājiem tiek atvērta Veselības statistikas datubāze

26.11.2019, 12:07

Šodien, 26.novembrī, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājas lapā  sadaļā „Veselības aprūpes statistika” ir publicēta “Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmata 2018”. Tajā pieejami jaunākie veselības statistikas dati. Šajā gadā statistikas dati no ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra par 2018. gadu par narkoloģiskajiem pacientiem un pacientiem, kuriem diagnosticēta tuberkuloze, cukura diabēts, onkoloģiskās slimības, psihiskie un uzvedības traucējumi, kā arī traumas, ievainojumi un saindēšanās uz publikācijas iznākšanas brīdi vēl nav pieejami. 2018.gadā reģistrs tika iekļauts e-veselības informācijas sistēmā, kuras pārzinis ir Nacionālais veselības dienests un reģistrā informāciju ievada ārstniecības iestādes, izmantojot e-veselības informācijas sistēmu. Līdz ar to šajā publikācijā ir iekļautas tikai tās datu tabulas, kurās ir pieejami 2018.gada dati. SPKC turpinās nodrošināt nozares profesionāļus un interesentus ar nozares statistiku, kā arī ar citām tematiskajām publikācijām, pētījumiem un ziņojumiem. Gadagrāmata pieejama https://www.spkc.gov.lv/lv/statistika-un-petijumi/statistika/latvijas-veselibas-aprupes-sta1/get/nid/12

Lasīt vairāk...

Publicēti klīniskie algoritmi, ceļi un indikatori

26.11.2019, 11:30

SPKC mājaslapā no šodienas pieejami Nacionālā veselības dienesta vadītā ESF līdzfinansētā projekta ietvaros izstrādātie klīniskie algoritmi, klīniskie ceļi un indikatori sirds un asinsvadu, garīgās (psihiskās) veselības, perinatālā perioda un bērnu (sākot ar neonatālo periodu) aprūpes jomās.

Lasīt vairāk...

20-40 no 124 jaunumiem

...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC