Slimību profilakses un kontroles centrs

10. oktobris - Pasaules Psihiskās veselības diena.

10.10.2016, 00:00

 

Lai uzsvērtu psihiskās veselības un psihoemocionālās labklājības nozīmi, ik gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules Psihiskās veselības diena.

 

Psihiskā veselība ietekmē mūsu skatījumu uz dzīvi, attieksmi pret apkārtējiem cilvēkiem un situācijām, izaugsmi, kā arī somatisko (fizisko) veselību un labklājību. Ne velti Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka psihiskā veselība ir labklājības stāvoklis, kurā katrs indivīds īsteno savu potenciālu, spēj tikt galā ar stresu, produktīvi strādāt, veidot stabilas un veiksmīgas attiecības ar apkārtējiem, un dot ieguldījumu sabiedrībā.

 

Tomēr psihiskā veselība ir sabiedrībā sensitīva tēma, nereti apvīta ar dažādiem aizspriedumiem un mītiem, kas lielākoties ir informētības trūkums, bailes un neizpratne, kas nereti kavē specializētas palīdzības meklēšanu psihoemocionālu problēmu un psihisku traucējumu gadījumos.

 

Šogad, Pasaules psihiskās veselības dienas ietvaros, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno Psihiatru sekciju organizē izglītojošas lekcijas Latvijas vidusskolēniem par psihiskās veselības jautājumiem.

 

Sasaucoties ar Pasaules psihiskās veselības dienu – 10. oktobri, tiks organizētas lekcijas 10 Latvijas skolās Rīgā, Jelgavā, Olainē, Daugavpilī un Rēzeknē, kuras vadīs aktīvi, zinoši un entuziasma pilni Latvijas Psihiatru asociācijas Jauno Psihiatru sekcijas biedri ārsti rezidenti psihiatrijā.

 

Lekciju mērķis ir vidusskolniekiem saprotamā, vecumam atbilstošā un saistošā veidā, brīvā un nepiespiestā gaisotnē skaidrot dažādus jautājumus, kas saistīti ar psihisko veselību, tādejādi mazinot aizspriedumus un palīdzot izzināt dažādus šīs jomas jautājumus. Šo lekciju ietvaros tiks stiprināta arī Latvijas Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla darbība, lekcijas nodrošinot pārsvarā tīkla skolās.

 

SPKC atgādina, ka sabiedrības psihiskajai veselībai veltītajā vietnē www.nenoversies.lv atrodama plaša psihiskās veselības jomas informācija, kas ietver ne tikai informatīvos materiālus, infografikas, pašnovērtēšanas testus un informāciju par palīdzības iespējām, bet arī videomateriālus, speciālistu rakstus, jomas tematiskos ziņojumus u.c. noderīgu informāciju.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC