Slimību profilakses un kontroles centrs

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls bērniem par personīgās higiēnas nozīmi

19.12.2016, 13:30

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noslēdz izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klašu izglītojamajiem par personīgās higiēnas nozīmi un pamatprincipiem. Pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas par personīgās higiēnas nozīmi, kā arī motivēt bērnus regulāri un pareizi mazgāt rokas. Kopumā tika īstenoti 129 izglītojošie pasākumi, kuros piedalījās 3000 bērni no 84 Latvijas izglītības iestādēm visos Latvijas reģionos.  

 

 

Pasākumu laikā bērniem tika skaidrota personīgās higiēnas nozīme un pamatprincipi, kā arī tika demonstrēta pareiza roku mazgāšanas tehnika. No visām aktivitātēm bērniem visvairāk patika eksperiments ar luminiscējošo pulveri un ultra violetajām gaismām, kas uzskatāmi parādīja mikrobu izplatīšanās principus, kā arī SPKC sagatavotā animācijas filma ”Par Janča punci un tīrām rokām”.

Pasākumu ietvaros bērniem tika dāvinātas uzlīmes ar pareizas roku mazgāšanas algoritmu, dvielīši un roku mazgāšanas tabula, kura bija jāaizpilda nedēļu pēc pasākuma norises.

 

Aptaujājot pedagogus, 93% atzina, ka pēc nodarbībām novēroja pozitīvas pārmaiņas bērnu uzvedībā un attieksmē pret personīgo higiēnu. Liela daļa pedagogu atzina, ka par šiem jautājumiem ar bērniem jau ir runāts, tomēr uzteica SPKC izglītojošo pasākumu nozīmi, jo tie sniedz padziļinātu informāciju, kā arī dod iespēju atkārtot bērniem svarīgas lietas interaktīvā un bērniem saistošā veidā.  

 

Pedagogi aicināja SPKC arī turpmāk īstenot gan šādus pasākumus, gan apmeklēt izglītības iestādes ar citiem izglītojošiem pasākumiem, lai kopīgiem spēkiem sekmētu bērnu izpratni un veidotu pareizus veselības paradumus, kas veicinātu viņu veselību.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC