Slimību profilakses un kontroles centrs

Nosaka pagaidu aizliegumu vielai U-51754

06.02.2017, 12:58

 

Rīt, 7. februārī, stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikts pagaidu aizliegums vielai U-51754 un tās saturošiem izstrādājumiem. Pagaidu aizliegumu nosaka uz laika periodu līdz 12 mēnešiem un tas attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu.

 

Viela U-51754 ir opioīds, kas strukturāli līdzinās vielai U-47700 (pagaidu aizliegums noteikts 2016. gada 14. jūnijā). Līdz šim Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemts brīdinājuma ziņojums par vielas U-51754 identifikāciju Slovēnijā. SPKC speciālisti uzsver, ka minētās vielas un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā.

 

Saskaņā ar likumu „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”  no aizlieguma spēkā stāšanās dienas viela U-51754 un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

 

Par vielu, kurām noteikts pagaidu aizliegums vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu nosaka kriminālatbildību - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai citas likumā noteiktās sankcijas.

 

Ieskaitot aizliegumu vielai U-51754, SPKC būs izdevis aizliegumus jau 40 jaunām psihoaktīvām vielām, kuras visas ir bīstamas cilvēka dzīvībai un veselībai. Papildu informāciju par jaunu psihoaktīvu vielu aizliegšanas kārtību un jau noteiktajiem aizliegumiem pieejama: http://www.spkc.gov.lv/jaunas-psihoaktivas-vielas/

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC