Slimību profilakses un kontroles centrs

Pagaidu aizliegums noteikts psihoaktīvai vielai CUMYL-PeGACLONE

10.02.2017, 12:44

 

No rītdienas, 11. februāra, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteikts pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai CUMYL-PeGACLONE un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu.

 

Saskaņā ar likumu „Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” pagaidu aizliegums tiek noteikts uz laika periodu līdz 12 mēnešiem. No aizlieguma spēkā stāšanās dienas vielas un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

 

Viela CUMYL-PeGACLONE ir sintētiskais kanabinoīds, kas strukturāli līdzinās vielai CUMYL-PICA (viela iekļauta aizliegto vielu sarakstā), taču satur jaunu, līdz šim neidentificēta veida kodolu. Vielas CUMYL-PeGACLONE un tās saturošu izstrādājumu lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā. Agrīnās brīdināšanas sistēmā saņemta informācija par vielas CUMYL-PeGACLONE identifikāciju Vācijā.

 

Par vielu, kurām noteikts pagaidu aizliegums vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu nosaka kriminālatbildību - brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai citas likumā noteiktās sankcijas.

 

Līdz šim un turpmāk SPKC turpinās darbu pie operatīvas bīstamu vielu identificēšanas un aizliegšanas, tādējādi, pēc iespējas, novēršot veselībai un dzīvībai kaitīgu vielu lietošanu. Ieskaitot šo aizliegumu, SPKC būs izdevis aizliegumus 41 jaunai psihoaktīvai vielai. Papildu informāciju par jaunu psihoaktīvu vielu aizliegšanas kārtību un jau noteiktajiem aizliegumiem pieejama: http://www.spkc.gov.lv/jaunas-psihoaktivas-vielas/

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC