Slimību profilakses un kontroles centrs

Uzaicinājums medijiem uz preses brīfingu

14.03.2017, 10:49

 

Atsaucoties uz masu mediju un iedzīvotāju pastiprinātu interesi par legionelozi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien rīko preses brīfingu par legionelozes izplatību un kontroles pasākumiem Latvijā. 

 

Mediju pārstāvjus aicinām uz preses brīfingu šodien, 14. martā, plkst.13.00,

Slimību profilakses un kontroles centrā, Duntes ielā 22, K-5, Rīgā.

 

Preses brīfingā piedalīsies:

 

  • Jurijs Perevoščikovs, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;

 

  • Solvita Muceniece, Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības uzraudzības un kontroles departamenta Sabiedrības veselības uzraudzības nodaļas vadītāja.

 

Lūdzam medijus apstiprināt savu dalību, rakstot uz prese@spkc.gov.lv

 

SPKC epidemiologi atgādina, ka legioneloze ir reģistrējama infekcijas slimība. Saslimstības rādītāji Latvijā atbilst vidējiem rādītājiem Eiropas Savienībā, pēdējo piecu gadu laikā Latvijā vidēji tika reģistrēti 33 legionelozes gadījumi gadā. Katrs saslimšanas gadījums tiek pakļauts epidemioloģiskajai izmeklēšanai, kas ietver inficēšanās apstākļu noskaidrošanu, t.sk. arī ūdens paraugu laboratorisko izmeklēšanu iespējamās inficēšanās vietās. Konstatējot legionellu klātbūtni ūdens paraugā, SPKC sniedz norādījumus objekta apsaimniekotājam. Slimībai ir konkrēti profilakses pasākumi, kurus ievērojot ir iespējams izvairīties no saslimšanas.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC