Slimību profilakses un kontroles centrs

PVO eksperts atzinīgi novērtē jau izdarīto veselības veicināšanas jomā Latvijā

31.05.2017, 14:17

PVO eksperts atzinīgi novērtē jau izdarīto veselības veicināšanas jomā Latvijā

 

Ir zināms, ka fiziskā aktivitāte ir būtisks veselību ietekmējošs faktors jebkurā vecumā, kas ir nepieciešams gan fiziskās, gan psihiskās veselības saglabāšanai un veicināšanai un kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai. Mazkustīgs dzīvesveids ir kļuvis par aktuālu sabiedrības veselības problēmu un ir identificēts kā ceturtais galvenais mirstības cēlonis pasaulē. Lai situāciju uzlabotu, Veselības ministrija vēlas identificēt barjeras iedzīvotāju fiziskās aktivitātes līmeņa paaugstināšanai un rast iespējamos risinājumus, izveidojot t.s. ceļa karti jeb turpmākās rīcības plānu. Tādēļ Veselības ministrija, sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), organizēja informatīvu tikšanos starp fizisko aktivitāšu veicināšanas jomā iesaistītajām Latvijas iestādēm un organizācijām, un Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāju dr. Žoao Bredu (dr. Joao Breda).

 

29. maijā dr. Ž.Breda tikās ar Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Valsts sporta medicīnas centra pārstāvjiem.

 

Savukārt 29. un 30. maijā SPKC notika dr. Žoao Bredas tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības satura centra, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas Domes Labklājības departamenta, Liepājas pilsētas domes, Siguldas novada domes, Latvijas Tautas sporta asociācijas, Rīgas 46. vidusskolas, Birzgales pamatskolas un Daugavpils 27. pirmsskolas izglītības iestādes pārstāvjiem.

 

Tikšanās laikā tika pārrunāta situācija un nozīmīgākās tendences fizisko aktivitāšu jomā Latvijā, kā arī izaicinājumi, ar kuriem nākas saskarties, veicinot fiziskās aktivitātes Latvijas iedzīvotāju vidū. Tikšanās noslēgumā dr. Breda informēja, ka Pasaules Veselības organizācija palīdzēs izstrādāt turpmākās rīcības plānu iedzīvotāju fizisko aktivitāšu veicināšanai Latvijā.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC