Slimību profilakses un kontroles centrs

Speciālisti tiešraides seminārā informēs par vēža skrīningu

02.08.2017, 13:36

11.augustā plkst. 15:00 ikvienam būs iespēja noskatīties „Facebook” tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un  atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

 

Latvijā kopš 2009. gada tiek īstenota vēža savlaicīgas atklāšanas programma, kurā Latvijas iedzīvotāji izlases kārtībā, atkarībā no konkrētās slimības mērķa grupas, regulāri saņem uzaicinājuma vēstules veikt valsts apmaksātas dzemdes kakla, krūts vēža un zarnu vēža pārbaudes. Diemžēl iedzīvotāju aktivitāte ir nepietiekama, kas ietekmē arī iespēju ļaundabīgo slimību savlaicīgi diagnosticēt.

 

Mērķis ir mudināt cilvēkus aktīvāk izmantot iespēju veikt vēžu profilaktiskās pārbaudes, kā arī skaidrot citus ar vēža skrīningu saistītus jautājumus. Diskusijā piedalīsies veselības nozares speciālisti:

 

  • asoc. prof. Jānis Eglītis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas „Latvijas Onkoloģijas centra” Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs;
  • Ainis Dzalbs, terapeits, ģimenes ārsts;
  • Ieva Silionova, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vecākā eksperte;

 

Tiešraidi varēs vērot 11. augustā plkst. 15:00 SPKC „Facebook” vietnē – www.facebook.com/SPKCentrs/. Tiešraide būs pieejama arī portālā nereģistrētiem lietotājiem.

 

Skatītājiem būs iespēja iesūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pasta adresi prese@spkc.gov.lv vai arī SPKC “Facebook” lapas vēstuļu sadaļā. Jautājumus varēs uzdot arī tiešraides laikā – komentāru sadaļā.

 

Tiešraides seminārs tiek organizēts Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta informatīvās kampaņas “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” ietvaros.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC