Slimību profilakses un kontroles centrs

SPKC speciālisti aicina uz preses konferenci par gripu

16.10.2017, 14:21

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un nozares profesionāļi aicina uz preses konferenci, lai informētu sabiedrību par gaidāmo gripas sezonu, pagājušās gripas sezonas tendencēm un vakcinēšanos, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas un iespējamās sekas.

 

Preses konference par gripu notiks

19.oktobrī plkst.11.00

Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72.

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

  • Anda Čakša, veselības ministre;
  • Dr. Dace Zavadska, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras docente;
  • Jurijs Perevoščikovs, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;
  • Antra Fogele, Nacionālā veselības dienesta Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktora vietniece.

 

SPKC dati liecina, ka pagājušā  2016.–2017.gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija gandrīz divas reizes lielāks nekā iepriekšējā sezonā un gripas izraisīto pneimoniju skaits, kad bija nepieciešama pacientu hospitalizācija, bija par trešdaļu lielāks nekā 2015.–2016. gada sezonā. Vissmagāk gripa skāra gados vecākus cilvēkus. Latvijā ir vieni no zemākajiem pretgripas vakcinācijas rādītājiem Eiropā. Katru gadu pret gripu vakcinējas mazāk nekā 1% Latvijas iedzīvotāju un vecuma riska grupā virs 65 gadiem –  no 2% līdz 4%.  

 

Gripa ir akūta vīrusu infekcija, kas rudens–ziemas periodā ātri izplatās no cilvēka uz cilvēku. Gripas vīrusu infekcija skar augšējos elpceļus un plaušas. Gripa izraisa no  vieglas līdz smagai saslimšanai un dažreiz var izraisīt nāvi. Gripas komplikācijas var būt bakteriāla pneimonija, vidusauss un deguna blakus dobumu infekcijas, kā arī hronisku slimību, piemēram, sirds mazspējas, astmas vai diabēta saasināšanās.

 

Lai pasargātu sevi no gripas, vakcinācija ieteicama ikvienam, tomēr SPKC epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem ir augsts ar gripu saistīto komplikāciju risks.

 

Mainoties gripas vīrusiem katru gadu vakcīna tiek izstrādāta no jauna, tāpēc vakcinācija jāveic katru sezonu. Vakcinācija samazina gan saslimušo skaitu, gan ar gripu saistīto hospitalizāciju skaitu, kā arī gripas izraisīto komplikāciju un ar to saistīto nāves gadījumu skaitu.

 

Mediju pārstāvji tiek aicināti pieteikt dalību preses konferencei un caurlaides noformēšanai Veselības ministrijā. Pēc preses konferences būs iespējams veikt pretgripas vakcināciju par personīgajiem līdzekļiem. Ja vēlaties izmantot šo iespēju, lūgums pieteikties iepriekš, zvanot uz tālr. 67387667, 29487552 vai rakstot uz prese@spkc.gov.lv

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC