Slimību profilakses un kontroles centrs

Preses relīžu arhīvs

Speciālisti tiešraides diskusijā informēs par gripu

26.10.2017, 10:22

30.oktobrī plkst. 10.00 ikvienam būs iespēja skatīties tiešraides diskusiju, kas veltīta jautājumiem par gripu. Veselības nozares speciālisti diskutēs par gripu, vakcinācijas nepieciešamību, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas, un atbildēs uz iedzīvotāju un mediju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

SPKC speciālisti aicina uz preses konferenci par gripu

16.10.2017, 14:21

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti un nozares profesionāļi aicina uz preses konferenci, lai informētu sabiedrību par gaidāmo gripas sezonu, pagājušās gripas sezonas tendencēm un vakcinēšanos, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas un iespējamās sekas.

Lasīt vairāk...

Rūpējoties par sirds veselību, SPKC atklāj kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!”

26.09.2017, 14:23

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, uzsāk sociālo kampaņu “Mīli savu sirdi! Atpazīsti un rīkojies!”, ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par sirds asinsvadu slimību būtību, tādējādi samazinot mirstību no sirds un asinsvadu slimībām.

Lasīt vairāk...

SPKC nosaka pagaidu aizliegumu jaunai psihoaktīvai vielai U-48800

21.09.2017, 11:19

No rītdienas, 2017.gada 22.septembra, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra noteiktais pagaidu aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai 2-(2,4-dichlorophenyl)-N-(2-(dimethylamino)cyclohexyl)-N-methylacetamide (turpmāk – viela U-48800) un tās saturošiem izstrādājumiem. Lēmums attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu.

Lasīt vairāk...

Galvenais traumu iemesls bērniem - nedroša vide mājās un nepietiekama bērnu uzraudzība

09.08.2017, 15:18

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Lai informētu par bērnu biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegtu vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem praktiskus padomus kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju, šodien uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši”. 

Lasīt vairāk...

Ar sociālo kampaņu „Bērnam droši” aicinās mazināt bērnu traumatisma iespējas ģimenēs

04.08.2017, 11:26

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši” ar mērķi informēt par bērnu (līdz piecu gadu vecumam) biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegt praktiskus padomus vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem par būtiskākajiem profilakses pasākumiem un to, kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku.

 

Lasīt vairāk...

Speciālisti tiešraides seminārā informēs par vēža skrīningu

02.08.2017, 13:36

11.augustā plkst. 15:00 ikvienam būs iespēja noskatīties „Facebook” tiešraides pārraidi, kas veltīta krūts, dzemdes kakla un zarnu vēža skrīninga jautājumiem. Veselības speciālisti diskutēs par vēža skrīningu un  atbildēs uz skatītāju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Atklāta kampaņa “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!”

05.07.2017, 15:34

Trešdien, 5. jūlijā, ar preses konferenci tika atklāta informatīvā kampaņa “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!”. Kampaņa tiek organizēta ar mērķi mudināt sabiedrību izmantot valsts sniegto iespēju regulāri veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes krūts, dzemdes kakla un zarnu jeb kolorektālā vēža savlaicīgai diagnosticēšanai.

Lasīt vairāk...

Kopš 2014. gada augusta Latvijā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar masalām

04.07.2017, 13:02

 

Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – SPKC) epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka kopš 2014. gada augusta Latvijā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar masalām. Līdz ar to Latvijā ir panākts ievērojams progress, tiecoties uz Pasaules Veselības organizācijas izvirzīto mērķi izskaust šo slimību visās Eiropas reģiona valstīs. 

Lasīt vairāk...

PVO eksperts atzinīgi novērtē jau izdarīto veselības veicināšanas jomā Latvijā

31.05.2017, 14:17

Ir zināms, ka fiziskā aktivitāte ir būtisks veselību ietekmējošs faktors jebkurā vecumā, kas ir nepieciešams gan fiziskās, gan psihiskās veselības saglabāšanai un veicināšanai un kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai. Mazkustīgs dzīvesveids ir kļuvis par aktuālu sabiedrības veselības problēmu un ir identificēts kā ceturtais galvenais mirstības cēlonis pasaulē. Lai situāciju uzlabotu, Veselības ministrija vēlas identificēt barjeras iedzīvotāju fiziskās aktivitātes līmeņa paaugstināšanai un rast iespējamos risinājumus, izveidojot t.s. ceļa karti jeb turpmākās rīcības plānu. Tādēļ Veselības ministrija, sadarbībā ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), organizēja informatīvu tikšanos starp fizisko aktivitāšu veicināšanas jomā iesaistītajām Latvijas iestādēm un organizācijām, un Pasaules Veselības organizācijas Neinfekciju slimību profilakses un kontroles Eiropas biroja vadītāju dr. Žoao Bredu (dr. Joao Breda).

Lasīt vairāk...

Imunizācijas nedēļas ietvaros atgādina par vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā

25.04.2017, 16:24

 

Šonedēļ atzīmē Pasaules Imunizācijas nedēļu, uzsverot vakcinācijas nozīmi katrā dzīves posmā – jaundzimušajiem, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Latvijā Vakcinācijas kalendāra ietvaros par valsts budžeta līdzekļiem bērniem ir pieejama vakcinācija pret 14 infekcijas slimībām, bet pieaugušajiem – ik pēc 10 gadiem pret difteriju un stingumkrampjiem. Turklāt par valsts budžeta līdzekļiem tiek vakcinēti bērni pret ērču encefalītu, kuri dzīvo teritorijās ar visaugstāko saslimstību ar ērču encefalītu, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni visā valsts teritorijā.

Lasīt vairāk...

Veicot pavasara sakopšanas darbus SPKC aicina ievērot piesardzības pasākumus

20.04.2017, 16:01

 

Gatavojoties pavasara talkai, aicinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistu ieteikumiem par drošības pasākumiem vides sakopšanas darbu laikā.

Lasīt vairāk...

SPKC izsludina gripas epidēmijas beigas

18.04.2017, 16:30

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to š.g. 19. aprīlī SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām*.

Lasīt vairāk...

SPKC speciālistu ieteikumi veselīgām Lieldienām

13.04.2017, 12:49

 

Gatavojoties svētkiem, aicinām ieklausīties Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālistu padomos par svētku mielastu un drošām aktivitātēm.  

Lasīt vairāk...

Pasaules veselības dienas ietvaros eksperti diskutē par depresiju

06.04.2017, 15:15

 

Katru gadu, 7. aprīlī, visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena, kuras tēma šogad ir depresija. Depresija ir viena no visbiežāk sastopamajām psihiskajām saslimšanām, kura rada būtiskus psihisko procesu traucējumus – nomāktu garastāvokli, domu gausumu, koncentrēšanās grūtības, dzīvesprieka zudumu un citus, izteikti negatīvi ietekmējot cilvēka spēju strādāt, mācīties, rūpēties par sevi un citiem.

Lasīt vairāk...

SPKC uzlabo ziņošanas kārtību par legionelozes izplatību

22.03.2017, 12:37

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir pārskatījis, papildinājis un uzlabojis kārtību, kādā tiek veikta operatīvā informēšana par legionelozes skartu objektu.

Lasīt vairāk...

Samazinās saslimstība ar tuberkulozi

20.03.2017, 11:13

 

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) infekcijas slimību monitoringa dati liecina, ka saslimstība ar tuberkulozi Latvijā turpina samazināties. 2016. gadā reģistrēti 560 saslimšanas gadījumi, kas ir par 61 gadījumu mazāk nekā 2015. gadā. Tomēr speciālisti uzsver, ka Latvijā saslimstības rādītāji vēl joprojām ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā un aicina iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā nekavēties un veikt veselības pārbaudes.

Lasīt vairāk...

Legionelozes izplatība un kontrole Latvijā

14.03.2017, 14:58

 

Šodien, 14. martā, Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) notika preses brīfings, atsaucoties uz mediju un iedzīvotāju interesi par legionelozes izplatību Latvijā un profilakses pasākumiem.

Legioneloze Latvijā ir reģistrējama infekcijas slimība, kuras izplatību un saslimšanas gadījumus monitorē SPKC.

Lasīt vairāk...

Uzaicinājums medijiem uz preses brīfingu

14.03.2017, 10:49

 

Atsaucoties uz masu mediju un iedzīvotāju pastiprinātu interesi par legionelozi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien rīko preses brīfingu par legionelozes izplatību un kontroles pasākumiem Latvijā. 

Lasīt vairāk...

SPKC nosaka pagaidu aizliegumu vielai NDTDI

06.03.2017, 10:47

 

Rīt, 7. martā, stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikts pagaidu aizliegums jaunai bīstamai psihoaktīvai vielai NDTDI. Pagaidu aizliegums tiek noteikts uz laika periodu līdz 12 mēnešiem un tas attiecas uz fiziskām un juridiskām personām, kuras izgatavo, iegādājas, glabā, pārvadā, pārsūta vai izplata minēto vielu vai tās saturošus izstrādājumus.

Lasīt vairāk...

1-20 no 45 jaunumiem

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC