Slimību profilakses un kontroles centrs

Austrumu partnerības ministru līmeņa konference par tuberkulozi un tās multirezistenci

 

27.03.2015
 

Par konferenci: Ministru līmeņa konferencē par tuberkulozi un tās multirezistenci aicināti piedalīties ES dalībvalstu, Eiropas Ekonomiskās zonas un Austrumu partnerības valstu atbildīgie ministri, amatpersonas un starptautisko un nevalstisko organizāciju augsta līmeņa pārstāvji, lai paustu apņemšanos likvidēt saslimstību ar tuberkulozi Eiropā kā sabiedrības veselības problēmu, attīstot ilgtspējīgas veselības sistēmas ar visu ieinteresēto pušu iesaistīšanos, kā arī atbalstīt tuberkulozes profilaksi un kontroli pasaulē.

 

Darba kārtība: PDF

 

Norises laiks: 30.03.2015. – 31.03.2015.

 

Norises vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3, Rīga LV-1423, Latvija.

 

Eiropas Komisijas paziņojums: WORLD TUBERCULOSIS DAY 2015: Together we must address the social inequalities that allow Tuberculosis to spread

 

 

Preses relīze

30.-31. martā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā rīkotā starptautiskā augsta līmeņa konferencē tiksies veselības nozares pārstāvji, lai diskutētu un starpvaldību un starpsektoru sadarbību cīņā ar tuberkulozi un tās multirezistenci.

 

Konferences mērķis ir stiprināt politisko sadarbību tuberkulozes un tās multirezistences izskaušanai Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Austrumu partnerības (EaP) valstīs, nodrošinot ilgtspējību veselības aprūpes sistēmā. Konferencē arī diskutēs, kā uzlabot pasākumu efektivitāti visvairāk apdraudētajās sabiedrības grupās un reģionālās sadarbības stiprināšanu, raugoties uz tuberkulozi kā pārrobežu fenomenu saistībā ar iedzīvotāju migrāciju Eiropas reģionā.

 

Konferencē piedalīsies ministri un augsta līmeņa pārstāvji no veselības, sociālo lietu un finanšu ministrijām, ES, EEZ un EaP valstīm, Eiropas Komisijas, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā biroja un Eiropas Parlamenta, kā arī pārstāvji no starptautiskām institūcijām un nevalstiskajām organizācijām. Mērķis ir veicināt sadarbību un uzlabot tuberkulozes profilaksi un aprūpi. Konferences darba kārtība pieejama šeit.

 

Konferenci organizē Veselības ministrija sadarbībā ar PVO Eiropas reģionālo biroju, Eiropas Komisiju, Eiropas Slimību kontroles un profilakses centru un starptautiskām nevalstiskajām organizācijām (Global Fund ATM, Stop TB Partnership, Global Health Advocates).

 

Mediju ievērībai: preses konference plānota 31. martā plkst.11:15 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un tajā piedalīsies veselības ministrs Guntis Belēvičs, PVO Eiropas reģionālā biroja vadītāja Suzanna Jakaba (Zsuzsanna Jakab), Eiropas Komisijas veselības un pārtikas drošības ģenerāldirektorāta Sabiedrības veselības direktora pienākumu izpildītājs Džons F.Raiens (John F.Ryan) un Tuberkulozes aktīvistu globālās apvienības biedrs Timurs Abdulājevs (Timur Abdullaev, Global Coalition of TB Activists). Preses konferencē piedalīties var Latvijas prezidentūras pasākumiem akreditētie mediji.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC