Slimību profilakses un kontroles centrs

Informācija ārstniecības personām

Par Zikas vīrusslimības gadījuma definīciju un aktualizētajiem ieteikumiem ceļotājiem

23.03.2016

 

Aktualizētie ieteikumi ceļotājiem

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) papildus mūsu 2016. gada 12. februāra vēstulei Nr. 1-8.2/454 “Informācija par Zikas vīrusslimību” nosūta Jums zināšanai un izmantošanai darbā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – ECDC) 2016. gada 12. februāra Zikas vīrusslimības gadījuma definīciju vienotas epidemioloģiskās uzraudzības nodrošināšanai Eiropas Savienības valstīs, kā arī aktualizētos ieteikumus ceļotājiem, ņemot vērā ECDC un Pasaules Veselības organizācijas (turpmāk – PVO) 2016. gada 12. februāra publicētās rekomendācijas

Lasīt vairāk...

Gijēna-Barē sindroms

22.02.2016

 

Gijēna-Barē sindroms ir reta slimība, kurai pārsvarā raksturīgs progresējošs kāju vājums, grūtības staigāt. Slimība ir autoimūna – tas nozīmē, ka cilvēka imūnsistēma uztver savu nervu šķiedru apvalku kā svešu un cīnās ar to, mēģinot iznīcināt. Rezultātā nervu šķiedru apvalks (mielīns) tiek bojāts un attīstās slimības simptomi. Sindroms ietekmē tos nervus, kuri kontrolē muskuļu kustības, kā arī sāpju, temperatūras un jušanas nervus – tā rezultātā iespējams muskuļu vājums un jušanas zudums kājās un/vai rokās. GBS skar visu vecumu cilvēkus, taču biežāk pieaugušos – sevišķi vīriešus. Ar GBS slimo vidēji 0,4-4 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem gadā.

Lasīt vairāk...

Informācija par Zikas vīrusu pārnesējiem

Lasīt vairāk...

Informācija par mikrocefāliju

Lasīt vairāk...

Informācija par Zikas vīrusslimību

 

Aktualizētie ieteikumi ceļotājiem

 

Slimību profilakses un kontroles centrs vēlas pievērst Jūsu uzmanību tam, ka 2016. g. 1. februārī Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektore, pamatojoties uz Starptautisko Veselības aizsardzības noteikumu (SVAN) ietvaros organizētās pirmās ārkārtas komitejas sanāksmes secinājumiem par mikrocefālijas un citu neiroloģisko traucējumu gadījumiem Zikas vīrusslimības epidēmijas skartajos Latīņamerikas un Karību apgabalos, deklarēja starptautiskā mēroga ārkārtas sabiedrības veselības situāciju.

 

Lasīt vairāk...
©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC