Slimību profilakses un kontroles centrs

Man ir tīri zobi!

2015.gadā Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības ministrija  turpināja 2014.gadā uzsākto kampaņu „Man ir tīri zobi!”. Kampaņas mērķis bija veicināt bērnu un pusaudžu mutes dobuma un zobu veselību, nostiprināt zobu kopšanas paradumus, aicinot bērnus un jauniešus regulāri tīrīt zobus un rūpēties par savu zobu veselību. 

 

Kampaņas ietvaros bērni un pusaudži tika informēti par pareizu zobu higiēnu, zobu regulēšanu ar breketēm, zobu traumu profilaksi, nodarbojoties ar sporta aktivitātēm, smēķēšanas ietekmi uz zobu veselību, kā arī par citām tēmām, kas šajā vecumā interesē pusaudžus, piemēram, zobu rotas un pīrsingi mutes dobumā.

 

Kampaņai izveidota arī atsevišķa mājaslapa www.tirizobi.lv, kur pieejamas dažādas interaktīvas sadaļas bērniem un pusaudžiem, kur var uzzināt pareizu zobu tīrīšanas tehniku un citus ar mutes dobuma higiēnu saistītus jautājumus. Jaunākais mājaslapas papildinājums ir interaktīvs 3D zobārsta kabinets, kas dod iespēju aplūkot zobārstniecībā izmantojamos instrumentus un procedūras, tādējādi mazinot satraukumu un bailes, kas varētu rasties bērniem un pusaudžiem pirms zobārsta apmeklējuma.

 

Lai palīdzētu jauniešiem atcerēties par zobu tīrīšanu, kampaņas ietvaros izveidota jauna mobilā aplikācija „Zobs”, kas ik dienu īpašos laikos par to atgādina. Mobilā aplikācija paredzēta Android operētājsistēmai un ir bez maksas lejuplādējama Google Play.

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC