Slimību profilakses un kontroles centrs

Nenovērsies

 

2014. gada rudenī Slimību profilakses un kontroles centrs un Veselības ministrija atklāja kampaņu „Nenovērsies!”, kas tika turpināta arī 2015. gadā. Kampaņas ietvaros cilvēki tika aicināti atpazīt psihisko traucējumu pazīmes un nebaidīties savlaicīgi vērsties pēc specializētas palīdzības. Tāpat kampaņas ietvaros tika īstenotas aktivitātes, lai mazinātu sabiedrībā valdošos aizspriedumus (stigmu) pret personām, kuras ar šiem traucējumiem slimo.

 

Kampaņas ietvaros izveidota mājas lapa www.nenoversies.lv, kur atrodama daudzveidīga psihiskās veselības jomas informācija, ietverot iedzīvotājiem viegli uztveramus un saprotamus materiālus par dažādiem psihisko traucējumu veidiem (depresija, šizofrēnija, demence u.c.), to simptomiem, ārstēšanu un citiem jautājumiem, pašnovērtēšanas testus, informāciju par palīdzības iespējām, speciālistu rakstus, inforgrafikas, videomateriālus, ar pašnāvību profilaksi saistītus materiālus, psihiskās veselības jomas jaunumus, tematiskos ziņojumus un citu noderīgu informāciju.

 

Kampaņas ietvaros notika arī psihiskās veselības jautājumiem veltītas ekspertu diskusijas "Bailes vērsties pēc palīdzības?", tematiskas lekcijas, speciālistu bezmaksas konsultācijas, reklāma televīzijā, radio, internetā, sociālajos tīklos u.c. pasākumi.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC