Slimību profilakses un kontroles centrs

Uzticies pārbaudot!

Lai nodrošinātu viegli pieejamu, aktuālu un saistošu informāciju par infekcijas slimību un citu veselības risku profilaksi invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu saņemšanas laikā un aicinātu iedzīvotājus izvēlēties drošus un legālus skaistumkopšanas pakalpojumus, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) un Veselības inspekciju (VI) realizē sabiedrības informēšanas kampaņu “Uzticies pārbaudot!”.

 

Kampaņā uzsvars likts uz šādiem skaistumkopšanas pakalpojumiem:

 

 

  Tetovēšana  

Mikropigmentācija

  Tetovēšana   Pīrsings
     
  Kosmētiskās injekcijas   Manikīrs un pedikīrs  

 

 

Sabiedrību informējam par to, kādām higiēnas prasībām jāpievērš uzmanība, saņemot pakalpojumu, un to, kā pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir legāls.

 

Nedroši un nehigiēniski pakalpojumi, darba piederumi un telpas var veicināt infekciju slimību izplatīšanos, negatīvi ietekmējot gan klientu un pakalpojumu sniedzēju, gan secīgi visas sabiedrības veselību kopumā.

Ja netiek veikta pilnvērtīga lietoto darba piederumu apstrāde vai tā netiek veikta vispār, klientiem būtiski palielinās risks inficēties ar vīrusu infekcijām (piemēram, herpes, B un C hepatīts), bakteriālām infekcijām (piemēram, streptokoku, stafilokoku infekcijas), sēnīšu infekcijām (ādas un nagu sēnīte), parazītu invāzijām (kašķis, utis). Papildus infekciju riskiem, nedroši un nekvalitatīvi sniegti skaistumkopšanas pakalpojumi var radīt arī citus riskus veselībai (piemēram, nepareizi veiktu kosmētisko injekciju rezultātā radies aklums).

 

Legāls pakalpojumu sniedzējs ir tāds, kura izglītības kompetencē ir sniegt atbilstošo pakalpojumu, kā arī kurš pats vai kura pārstāvētais salons par savu darbību ir paziņojis Veselības inspekcijā.

 

Pirms veic pierakstu pie skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzēja, ieskaties sagatavotajā špikerī par to, kam jāpievērš uzmanība pirms pakalpojuma saņemšanas un tā laikā. Klikšķini uz pakalpojuma ikonas, lai uzzinātu vairāk!

 

 


Digitālā apņemšanās skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

"Tu vari man uzticēties"

 

Kampaņas ietvaros invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja parakstīt digitālo apņemšanos, lai paustu savu labo gribu iesaistīties kampaņā, atbalstīt tās mērķus un sniegt drošu pakalpojumus saviem klientiem.

 


 

 

 

 


Mediju materiāli

 

 

► LR1  intervija raidījumā "Kā labāk dzīvot" ar Solvitu Mucenieci, Raimondu Karlu, Sabīni Ulberti

 

 

LNT / Katrā otrajā skaistumkopšanas salonā konstatē problēmas TV3 / Katrā otrajā skaistumkopšanas salonā konstatē problēmas

 

 


Informatīvie raksti

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC