Slimību profilakses un kontroles centrs

Eiropas HIV testēšanas nedēļa

No 22. līdz 29.novembrim, tieši nedēļu pirms Pasaules AIDS dienas, ko atzīmē 1.decembrī, vairāk kā 30 Eiropas valstīs norisinās Eiropas HIV testēšanas nedēļa. HIV testēšanas nedēļas mērķis ir palielināt sabiedrības informētību par to, cik svarīgi ir savlaicīgi un regulāri veikt HIV testu tiem cilvēkiem, kuri visvairāk pakļauti inficēšanās riskam.

 

Eiropā vismaz katrs trešais cilvēks no 2,3 miljoniem HIV inficēto nezina, ka ir inficēts. Pusei no tiem, kuri savu HIV statusu nezina, HIV tiek diagnosticēts novēloti, līdz ar to tiek novēloti uzsākta ārstēšana. Laicīga HIV infekcijas diagnostika ir ļoti svarīga, jo personai, zinot savu HIV testa rezultātu, samazinās iespēja, ka tā piekops riskantas uzvedības paradumus un inficēs citus līdzcilvēkus. Cilvēkiem, kuriem HIV atklāts novēloti, ārstēšana norit grūtāk, jo tiek novērotas vairākas veselības komplikācijas.

 

2013.gadā Latvijā no 22. līdz 29.novembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām un HIV profilakses kabinetiem aicināja iedzīvotājus uzzināt vairāk par HIV testa veikšanu un HIV profilaksi.

 

Lai iepazīstinātu ar HIV testēšanas nedēļas pasākumiem, iespējām testēties uz HIV, kā arī jaunākajiem datiem par HIV izplatību Latvijā, SPKC 2013.gada 22.novembrī organizēja preses konferenci.

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC