Slimību profilakses un kontroles centrs

NVPT aktualitātes

Norisinājās Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla ikgadējais noslēguma seminārs

16.12.2019

11. decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) rīkoja ikgadējo semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem, kurā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm veselības veicināšanas jomā. Seminārā piedalījās 89 NVPT pārstāvji no 57 pašvaldībām.

Lasīt vairāk...
Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla pārstāvji tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Cēsīs

Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla pārstāvji tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Cēsīs

24.10.2019

2019. gada 18. oktobrī Cēsīs norisinājās Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla pārstāvju pieredzes apmaiņas brauciens, ar mērķi iepazīties ar Cēsu pieredzi veselības veicināšanā un slimību profilaksē.

Lasīt vairāk...
Aizvadīts ikgadējais  praktiskais seminārs NVPT dalībniekiem

Aizvadīts ikgadējais praktiskais seminārs NVPT dalībniekiem

24.09.2019

20. septembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rīkoja ikgadējo praktisko semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem. Semināra “Veselīgi cilvēki. Veselīgas vietas” mērķis bija sniegt zināšanas par vides ietekmi uz cilvēka veselību, kā arī apgūt jauna vides novērtēšanas instrumenta “Apdzīvoto vietu standarts” (Place Standard) izmantošanu. Semināra dalībniekiem bija iespēja praktiski to izmēģināt, novērtējot Ogres pilsētas vidi – gan no kājām gājēju, gan no velo braucēju skatupunkta. Seminārā piedalījās 32 NVPT pārstāvji no 20 pašvaldībām.

Lasīt vairāk...
NVPT koordinatori tiekas Liepājas pilsētas pašvaldībā

NVPT koordinatori tiekas Liepājas pilsētas pašvaldībā

24.05.2019

2019. gada 24. maijā norisinājās šā gada pirmais Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pieredzes apmaiņas brauciens, sniedzot iespēju 23 pašvaldību pārstāvjiem tikties, lai mācītos labo praksi veselības veicināšanā un slimību profilaksē no Liepājas pilsētas pašvaldības.

Lasīt vairāk...
Notika Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla koordinācijas komisijas sanāksme

Notika Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla koordinācijas komisijas sanāksme

28.01.2019

2019. gada 25. janvārī Slimību profilakses un kontroles centrā notika Nacionālā Veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) koordinācijas komisijas (turpmāk tekstā – Komisija) sanāksme.

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls bērniem par traumatisma profilaksi

17.12.2018

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu 1. un 2. klases izglītojamajiem par traumatisma profilaksi. Izglītojošo pasākumu mērķis bija bērniem piemērotā un saistošā veidā skaidrot, kādi ir biežākie traumu veidi, traumu gūšanas vietas un apstākļi un kādi piesardzības pasākumi jāievēro, lai sevi pasargātu no traumām.

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo semināru cikls 10.-12.klašu meitenēm par krūšu veselību un pašpārbaudi

17.12.2018

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošos seminārus vispārējās izglītības iestāžu 10.-12. klašu izglītojamajām par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu. Pasākumu mērķis bija attiecīgās vecuma grupas meitenēm saistošā un viegli uztveramā veidā sniegt zināšanas par krūšu veselību un tās nozīmi, kā arī prasmes pareizas krūšu pašpārbaudes veikšanā un nevēlamu simptomu atpazīšanā.

Lasīt vairāk...

Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu

17.12.2018

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējās izglītības iestāžu 1.–2. klašu izglītojamajiem par personīgo higiēnu un pareizu roku mazgāšanu. Izglītojošo pasākumu mērķis bija sniegt bērniem zināšanas un prasmes par slimību profilakses jautājumiem un personīgās higiēnas ievērošanu, tai skaitā, pareizas roku mazgāšanas nozīmi un pamatprincipiem. 

Lasīt vairāk...

Norisinājās seminārs Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem

13.12.2018

7. decembrī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju šogad otro reizi rīkoja semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem, kurā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm veselības veicināšanas jomā, kā arī dalījās labajā prakse pieredzē veselības veicināšanā. Seminārā piedalījās 50 NVPT pārstāvji no 41 pašvaldības.

 

Lasīt vairāk...
Veiksmīgi aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Krāslavas pašvaldībā

Veiksmīgi aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Krāslavas pašvaldībā

15.10.2018

Pieredzes un ideju apmaiņai 12. oktobrī Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldībām notika pieredzes apmaiņas brauciens uz Krāslavas pašvaldību. Pasākumā piedalījās 10 pašvaldību pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Veiksmīgi aizvadīts pieredzes apmaiņas brauciens Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pašvaldībām Dobelē

07.06.2018

 Lai sekmētu labās prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām 6.jūnijā Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldībām norisinājās pieredzes apmaiņas brauciens. Šoreiz pieredzē par veselības veicināšanas aktivitāšu organizēšanu dalījās Dobeles novada pašvaldība. Pasākumā kopumā piedalījās 39 dalībnieki no 26 pašvaldībām.

 

 

 

Lasīt vairāk...
Norisinājās Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla ikgadējais seminārs

Norisinājās Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla ikgadējais seminārs

04.04.2018

27. martā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju rīkoja ikgadējo semināru Latvijas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) dalībniekiem, kurā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar aktualitātēm veselības veicināšanas jomā. Seminārā piedalījās 64 NVPT pārstāvji no 46 pašvaldībām.

Lasīt vairāk...
NVPT pašvaldības tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Jelgavas pilsētā

NVPT pašvaldības tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Jelgavas pilsētā

23.05.2017

 

12. maijā, 29 pārstāvji no Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pašvaldībām tikās Jelgavas pilsētā, lai dalītos pieredzē. Vizītes laikā, dalībnieki tika iepazīstināti ar Jelgavas pilsētas pieredzi veselības veicināšanas darba organizēšanā, aktivitāšu plānošanā un īstenošanā, kā arī piedalījās izglītojošā nodarbībā par uztura paradumiem.

Lasīt vairāk...

Apliecinājumus par pievienošanos Nacionālajam veselīgo pašvaldību tīklam pasniedz 72 pašvaldībām

09.12.2016

 

Šodien, 9. decembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizēja Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) semināru, kura laikā apliecinājumi par uzņemšanu tīklā tika pasniegti 72 pašvaldībām. Kopā NVPT šobrīd darbojas jau 112 pašvaldības. Seminārā Latvijas pašvaldību pārstāvjiem tika sniegta informācija par NVPT paveikto 2016. gadā un plānoto 2017. gadā, par Eiropas Sociālā Fonda projekta ieviešanas procesa virzību un sasaisti starp Veselības ministrijas un pašvaldību projektiem un iepirkumu organizāciju Eiropas Sociālā fonda finansētajos projektos.

Lasīt vairāk...

CFLA: Veselības veicināšanas pasākumiem pašvaldībām pieejami 19,3 miljoni eiro

22.07.2016

 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumus pašvaldībām sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu atlases pirmās kārtas atlases ietvaros, lai īstenotu pasākumus vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei.

Lasīt vairāk...

Pašvaldību pārstāvji tika informēti par ES fondu ieviešanas pasākumiem

19.07.2016

 

Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, Iepirkumu uzraudzības biroja, Finanšu ministrijas un CFLA speciālisti seminārā sniedza aktuālo informāciju, kā arī atbildes uz pašvaldību pārstāvju jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībniekus informē par finansējuma piesaistīšanas iespējām

11.07.2016

 

Lai atbalstītu Latvijas pašvaldības Eiropas Sociālā fonda finansējuma piesaistīšanas procesā, Latvijas Pašvaldību savienība, sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Labklājības pārvaldi, Rīgas Stradiņa universitāti un Slimību profilakses un kontroles centru, organizēja semināru “Veselības veicināšana – pašvaldību iespējas un izaicinājumi”. Seminārā piedalījās 156 dalībnieki no vairāk nekā 80 Latvijas pašvaldībām.

Lasīt vairāk...

Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla pašvaldības tiekas pieredzes apmaiņas braucienā Preiļos

05.05.2016

 

Aprīļa beigās Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla (NVPT) pašvaldību (kopā 17) pārstāvji tikās Preiļos, lai iepazītos ar Preiļu novada pieredzi veselības veicināšanas aktivitāšu organizēšanā. Vizītes laikā dalībnieki iepazinās ar Preiļu novada pieredzi veselības veicināšanas projektu īstenošanā un ilgtspējas nodrošināšanā, Preiļu novada Sociālā dienesta un Dienas centra darbu, SIA “Preiļu slimnīcas” iesaisti iedzīvotāju veselības veicināšanā, kā arī apmeklēja izveidoto atpūtas zonu Preiļu pils parka teritorijā.

Lasīt vairāk...
Trīs pašvaldības pievienojas veselīgo pašvaldību tīklam

Trīs pašvaldības pievienojas veselīgo pašvaldību tīklam

04.12.2015

 

Šodien, 4.decembrī, Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā* (NVPT) tika uzņemtas Amatas, Alūksnes un Valkas pašvaldības. Kopumā šajā tīklā darbojas jau 40 pašvaldības (šogad pievienojās 7). Ar NVPT paplašināšanos šodien sākās informatīvā sanāksme pašvaldībām, kur tika sniegta aktuālākā informācija gan par esošajām darbībām, gan plānotajām aktivitātēm nākotnē.

Lasīt vairāk...
Pašvaldību pārstāvji tiek informēti par traumatisma un vardarbības mazināšanu

Pašvaldību pārstāvji tiek informēti par traumatisma un vardarbības mazināšanu

18.05.2015

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Rīgas biroju aicinājis Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla* koordinatorus, lai speciālisti un nozares profesionāļi sniegtu ieskatu un norādītu uz iespējamiem riskiem un pašvaldību iesaisti iedzīvotāju traumatisma un vardarbības mazināšanā un iespējamo problēmu risināšanā.

Lasīt vairāk...

1-20 no 24 jaunumiem

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC