Slimību profilakses un kontroles centrs

Aktualitātes

Speciālisti skaidros nepieciešamību vakcinēties pret cilvēka papilomas vīrusu

21.11.2017

Lai sniegtu iespēju plašāk izzināt cilvēka papilomas vīrusu (CPV), tā klīniskos aspektus, vakcinācijas nepieciešamību, kliedētu mītus par vakcināciju, kā arī uzzinātu, kā runāt ar pacientiem par CPV vakcinācijas nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk bezmaksas seminārus veselības aprūpes speciālistiem Rīgā un lielajās reģionu pilsētās – Valmierā, Jelgavā, Ventspilī un Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

17.-24.novembrim Latvijā norisināsies akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”

16.11.2017

No 17. līdz 24.novembrim Latvijā norisinās akcija “HIV testēšanās nedēļa 2017”, kurā jebkurš Latvijas iedzīvotājs ir aicināts veikt HIV testu un saņemt speciālista konsultāciju bez maksas.

Lasīt vairāk...

Seminārs par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām

16.11.2017

No 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar SIA “Latvian Holidays”, Inčukalna, Tērvetes, Durbes, Līgatnes, Viļānu, Pārgaujas, Vaiņodes, Priekuļu, Ikšķiles, Lubānas, Garkalnes, Babītes, Mērsraga un Ērgļu novadā uzsāk semināru īstenošanu par bērnu un pusaudžu atkarību pazīmju agrīnu atpazīšanu, profilaksi un palīdzības iespējām. Semināra mērķis ir izglītot gan bērna ikdienā iesaistītos speciālistus, gan vecākus par vielu lietošanas un procesu atkarības pazīmju atpazīšanu un nepieciešamo rīcību atkarības veidošanās gadījumā. Semināru vadīs sertificēta psiholoģe, psihoterapijas speciāliste.

Lasīt vairāk...

Nodarbību kopums bērniem un pusaudžiem (7.–9. klase) par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei

16.11.2017

No šī gada 21.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs, sadarbībā ar nodibinājumu “Zinātnes un mācību centrs “Cilvēks un visums””, 14 Latvijas pašvaldībās uzsāk pasākumu kopumu īstenošanu 7.–9. klases skolēniem par pozitīvas savstarpējās komunikācijas veidošanu un konfliktu risināšanu ņirgāšanās profilaksei. Pasākumu kopuma mērķis ir uzlabot psihoemocionālo klimatu klasē, mērķauditorijai saistošā, atraktīvā un radošā veidā, sniedzot informāciju un attīstot izpratni par cilvēka emocijām un uztveres īpatnībām, cilvēku dažādo lietu un situāciju uztveri, pozitīvas un veiksmīgas savstarpējās komunikācijas veidošanas paņēmieniem un konfliktu risināšanas pamatprincipiem. 

Lasīt vairāk...

Pasaules diabēta diena: “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”

14.11.2017

14.novembri Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir noteikusi kā Diabēta dienu, šogad izceļot tēmu “Diabēts un sievietes – tiesības uz veselību”, ar mērķi  aktualizēt sabiedrībā jautājumus par glikozes vielmaiņas un insulīna darbības traucējumiem sievietēm, aicināt  savlaicīgi diagnosticēt diabētu un uzsākt ārstēšanu. PVO uzsver, ka sieviete visbiežāk veido ģimenes paradumus, gatavojot sabalansētu uzturu, mācot bērniem izvēlēties veselīgo un būt kustīgiem, tādējādi jau bērnībā ieliekot stingrus pamatus veselīgam dzīvesveidam. Sieviete kā māte sniedz milzīgu ieguldījumu veselīgas sabiedrības veidošanā nākotnē, ieguldot savas zināšanas bērnu ēšanas paradumu veidošanā, izglītošanā un veselības nodrošināšanā.

Lasīt vairāk...

Skaties tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu

09.11.2017

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Vecāko klašu skolnieces izglītos par krūšu veselību

09.11.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsācis izglītojošu pasākumu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 10.–12.klašu skolniecēm “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Pasākumu mērķis ir izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pareizu pašpārbaudes veikšanu, kā arī aicināt būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos.

Lasīt vairāk...

Speciālisti diskutēs par atbildīgu antibiotiku lietošanu

08.11.2017

Uzsākot Pasaules Antimikrobās rezistences nedēļu (13.–19.11), Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālā biroja Latvijas pārstāvniecību, organizē tiešraides diskusiju par atbildīgu antibiotiku lietošanu un antimikrobās rezistences jautājumiem. 

Lasīt vairāk...

SPKC informē par PRIORIX vakcīnas piegādi

03.11.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) š.g. septembrī ir saņēmis SIA “Vakcīna” un vakcīnas ražotāja pārstāvniecības GlaxoSmithKline Latvia SIA vēstules par vakcīnas pret masalām, masaliņām un epidēmisko parotītu “Priorix” piegādes kavējumiem un septembra pasūtījumu neizpildi pilnā apjomā. Pēc saņemtās informācijas vakcīnas piegāde var būt atjaunota š.g. novembrī un SPKC ir nosūtījis informatīvo vēstuli ārstu profesionālajām asociācijām ar rekomendācijām bērnu vakcinācijai

Lasīt vairāk...

Izglītojošs nodarbību (pasākumu) kopums Līgatnes novada bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Līgatnes novadā uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei. Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis ir vispārējās izglītības iestāžu 1.–2.klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, t.sk., muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs nodarbību (pasākumu) kopums Pārgaujas novada bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim 14 Latvijas pašvaldībās Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Pārgaujas novadā uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei. Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis vispārējās izglītības iestāžu 1.–2.klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, t.sk., muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

Lasīt vairāk...

Izglītojošs un praktisks vingrošanas pasākumu kopums Līgatnes novada iedzīvotājiem vecākiem par 54 gadiem

03.11.2017

No 3.novembra līdz 2019.gada septembrim Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” Līgatnē uzsāk izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu iedzīvotājiem vecākiem par 54 gadiem. Vingrošanas nodarbību kopuma mērķis ir motivēt un veicināt fiziskās aktivitātes iedzīvotāju vidū, kas vecāki par 54 gadiem, sniedzot vispārējas zināšanas, prasmes un izpratni par dažādiem vingrojumiem, palīdzot uzlabot pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

Lasīt vairāk...

Atklāta informatīva kampaņa “HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”

03.11.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju (VM), uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”. Profilakse un sava HIV testa rezultāta zināšana ir divi galvenie virzieni, kas tiks aktualizēti šīs kampaņas plānotajās aktivitātēs, sadarbojoties ar speciālistiem, nevalstiskajām organizācijām, izglītības iestādēm, publiskās izklaides vietām. Kampaņas atklāšanas preses konferencē ikviens interesents varēja pārliecināties, cik ātri un vienkārši ir iespējams uzzināt savu HIV testa rezultātu. 

Lasīt vairāk...

SPKC speciālisti sagatavojuši „Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatu 2016“

31.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti ir sagatavojuši „Latvijas veselības aprūpes statistikas gadagrāmatu 2016“, kas ir apjomīgākais sabiedrības veselības un veselības aprūpes pārskats, kuru katru gadu veido SPKC speciālisti, apkopojot nozīmīgākos statistikas datus. Gadagrāmata ir informācijas avots veselības nozares profesionāļiem un politikas veidotājiem.

Lasīt vairāk...

Atklās informatīvo kampaņu par HIV profilaksi

31.10.2017

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina uz informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” atklāšanu.

Lasīt vairāk...

SPKC uzsāk gripas monitoringu

27.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Latvijas Profilaktiskās medicīnas asociāciju (LPMA), aicināja ģimenes ārstus, kas piedalās AAEI un gripas monitoringā 2017.–2018.gada sezonā, sabiedrības veselības ārstus, ārstus speciālistus un nozares profesionāļus uz konferenci par 2017.–2018.gada gripas sezonas aktualitātēm.

Lasīt vairāk...

Skaties tiešraides diskusiju par gripu

27.10.2017

Pirmdien, 30.oktobrī plkst. 10.00 ikvienam būs iespēja skatīties tiešraides diskusiju, kas veltīta jautājumiem par gripu. Veselības nozares speciālisti diskutēs par gripu, vakcinācijas nepieciešamību, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas, un atbildēs uz iedzīvotāju un mediju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

SPKC kolektīvs vakcinējās pret gripu

26.10.2017

Sekojot Veselības ministrijas aicinājumam, Slimību profilakses un kontroles centra kolektīvs, ar atbildību pret sevi un apkārtējiem, vakcinējās pret gripu. 

Lasīt vairāk...

Speciālisti tiešraides diskusijā informēs par gripu

26.10.2017

30.oktobrī plkst. 10.00 ikvienam būs iespēja skatīties tiešraides diskusiju, kas veltīta jautājumiem par gripu. Veselības nozares speciālisti diskutēs par gripu, vakcinācijas nepieciešamību, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas, un atbildēs uz iedzīvotāju un mediju iesūtītajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Latvijas strādājošos informēs par negatīvo stresu, izdegšanas sindromu un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku

24.10.2017

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) oktobrī uzsāk realizēt seminārus Latvijas uzņēmumos par negatīvā stresa, izdegšanas sindroma profilaksi un onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku, lai aicinātu iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti. 

Lasīt vairāk...

1-20 no 134 jaunumiem

...
©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC